İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:08 Bu haber 1515 kez okundu
 
Gazeteci İshak Karakaş tahliye edildi
Gazeteci İshak Karakaş’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi, Afrin ile ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklu yargılandıkları davada tahliye edildi.
Ekonomi- Politik Haberi
Gazeteci İshak Karakaş tahliye edildi

Afrin’e yönelik operasyonlar ile ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle aralarında gazeteci İshak Karakaş’ın da bulunduğu 10 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 9’u tutuklu 10 kişi duruşmada hazır bulundu. 
 
Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada savunma yapan tutuklular, suçlamaları kabul etmeyerek, savaşa karşı barıştan yana olduklarını ve bu temelde paylaşım yaptıklarını söyledi. 
 
ETHA'nın haberine göre; Gazeteci İshak Karakaş savunmasında, “Ben gazeteciyim. Halkın Nabzı gazetesinin imtiyaz sahibiyim. Paylaşımları ben yaptım. Yapılan paylaşımlar haber ve yorumdur. Parti adına veya propaganda amaçlı değildir” dedi. 
 
Avukatların savunmalarının ardından mahkeme heyeti, tutuklu bulunan İshak Karakaş, Abdullah Yeşilbağdan, Yücel Üney, Yaşar Yılmaz Altunbilek, Ömer Karakurt, Tarzan Artan, Murat Demir, Cevdet Taş ve Ahmet Alaç’ın tahliyesine karar verdi. Duruşma 18 Eylül’e ertelendi.
 
 
 
Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Gazeteci, İshak, Karakaş, tahliye, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');