İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 14:03 Bu haber 1194 kez okundu
 
Gazi Mahallesi'ndeki olaylarda ölenler yürüyüşle anıldı
Gazi Mahallesi olaylarının 23. yıldönümünde ölenler yürüyüşle anıldı.
Gündem-Cemiyet Haberi
Gazi Mahallesi'ndeki olaylarda ölenler yürüyüşle anıldı

Gazi Mahallesi'nde sabah erken saatlerden itibaren toplanmalar başladı. Ölenlerin fotoğraflarının bulunduğu bir pankart açan kalabalık  grup saat 11.00'da yürüyüşe geçti. Gazi Cemevi'nden eski postanenin önüne gelen grup burada ölenler için karanfil bıraktı. Yapılan basın açıklamasında 'Gazi Olayları'nın sorumlularının bulunarak cezalandırılması istendi. Grup daha sonra olayın ilk gerçekleştiği kahvehaneye doğru sloganlara yürüyüşüne devam etti.  Kahvehane önüne de karanfil bırakan grup mezarlığa doğru yürüyüşüne devam etti. 

 

Olaylara hayatını kaybedenlerin yakınları mezarlar başında gözyaşı döktü.  1 dakikalık saygı duruşunun ardından dualar edildi. Mezarlara karanfil bırakıldıktan sonra grup olaysız şekilde dağıldı. Polis yürüyüşü uzaktan takip ederken, Gazi Polis Merkezi'nin çatısından polislerin fotoğraf ve görüntü çektiği görüldü.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazi, Mahallesi'ndeki, olaylarda, ölenler, yürüyüşle, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');