İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 11:34 Bu haber 1254 kez okundu
 
Gaziantep Yemek Şenliği Maltepe'de
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve UNESCO tarafından korumaya alınan Gaziantep’in tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği Gaziantep Yemek Şenlikleri Maltepe Etkinlik alanında 14 Eylül Çarşamba günü Başlayıp 18 Eylül Pazartesi günü sona erecek.
- Haberi
Gaziantep Yemek Şenliği Maltepe'de

Kebabı, katmeri, baklavası ve fıstığıyla dünya çapında üne sahip Gaziantep mutfağı birbirinden lezzetli yemeklerini ve kültürünü İstanbulluların ayağına getiriyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Gaziantep’in tüm lezzetlerinin ve kültürünün sergilendiği Gaziantep Yemek Şenlikleri Maltepe Etkinlik alanında 14 Eylül Çarşamba günü Başlayıp 18 Eylül Pazartesi günü sona erecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen şenliğe 50 bin kişinin katılımı bekleniyor.

İstanbul Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Göksu, “Gaziantep Tanıtım Günleri” adıyla düzenledikleri şenliğe geçtiğimiz yıl 50 bin kişi katıldığını ve İstanbul’un en büyük yemek şenlikleri arasında yer alan etkinliğe bu sene de yoğun katılım olması ve 100 bin porsiyon yemek tüketmesi beklendiğini açıkladı. Gaziantep kültürünü İstanbullulara daha yakından tanıtmak için düzenlenen şenliklerde Yeme içme kültürü ve eğlence ağırlıklı bir program sunacaklarını anlatan Göksu, “Gaziantep kültürünü yakından tanımak isteyen herkesi şenliğe davet ediyoruz” diye konuştu.

Kebap- Baklava Yeme ve Fıstık Güzeli Yarışması

Anadolu Yakasında Maltepe Etkinlik Alanında düzenlenen şenliğe gelenlere Gaziantep’in tüm yöresel yemeklerinin yanı sıra davul zurna eşliğinde bir eğlence sunulacak. Yöresel ve ulusal sanatçıların katılacağı etkinliklerde yemek ve baklava yeme yarışmaları, fıstık güzeli yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek. Şenlikte beyran, dövmeli alaca çorba, İçli köfte, kebap, firik pilavı, çiğ köfte, kuru dolma, yaprak sarması, yoğurtlu patates, kekik salatası, nohut dürüm, kebap, kelle paça, katmer, baklava, fıstık gibi yöresel ürünler tadılacak.

Etkinlik Takvimi:

14 Eylül Perşembe Günü

Saat:19.00 Resmi Protokol Açılışı

Yer: Anadolu Yakası Maltepe Etkinlik Alanı

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin

Ve İstanbul Protokolünün katılımıyla

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaziantep, Yemek, Şenliği, Maltepe'de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}