İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 14:42 Bu haber 395 kez okundu
 
Gökhan Yüksel, İftardaYakacık Çarşı Mahallesi Sakinleriyle Buluştu
Yakacık Çarşı Mahallesi sakinleri, Kartal Belediyesi’nin düzenlediği mahalle iftarında Ramazan Ayı’nın birlik ve beraberlik ruhunu aynı sofrada paylaştı.
- Haberi
Gökhan Yüksel, İftardaYakacık Çarşı Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Kartal Belediyesi’nin; ilçenin 20 farklı noktasında kurduğu mahalle iftarları, sofraları bereketlendirmeye devam ediyor. Mahalle iftarları kapsamında Yakacık Çarşı Mahallesi sakinlerini yalnız bırakmayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.

 

Çocuklardan Başkan Gökhan Yüksel’e Sevgi Seli

 

Yakacık Çarşı Mahallesi Tarihi Çınaraltı Meydanı’nda düzenlenen iftar programına; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı. Orucunu vatandaşlarla birlikte aynı sofrada açan Başkan Gökhan Yüksel, iftar saatinde okunan duaya da eşlik etti. Tarihi çınar ağaçlarının altında Kartal Belediyesi'nin kurduğu iftar noktasında vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Başkan Gökhan Yüksel’e mahalle sakinlerinin yanı sıra; çocuklar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen Başkan Gökhan Yüksel, kendileriyle sohbet etmeyi de ihmal etmedi. İftar yemeğinin ardından Yakacık Kültür Merkezi önündeki meydanda kurulan etkinlik alanına geçen Başkan Gökhan Yüksel, Türk Tasavvuf Müziği konseri ve semazen gösterisini vatandaşlarla birlikte izledi.

 

Kartal Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı mahallelerde kurduğu iftar sofralarında vatandaşları bir araya getiriyor. Kartal'ın 20 farklı noktasında kurulan iftar sofraları, Ramazan Ayı boyunca binlerce kişiye iftar vermeyi hedefliyor. Kartal Belediyesi, Ramazan Ayı süresince düzenleyeceği etkinliklerle de Ramazan Ayı’nı renklendirmeyi planlıyor. Günlük ve steril koşullarda yapılan yemekler, Kartallıların iftarına eşlik ediyor. Vatandaşın buluştuğu iftar sofraları, tek merkez yerine, farklı mahallelerde kurulan sofralarla vatandaşa ulaşıyor.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Gökhan, Yüksel,, İftardaYakacık, Çarşı, Mahallesi, Sakinleriyle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');