İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 21:07 Bu haber 1616 kez okundu
 
Göreve Başlamadan; Soruşturma Başladı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca dün seçilen , CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.
Ekonomi- Politik Haberi
Göreve Başlamadan; Soruşturma Başladı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

PKK VE DHKP-C SORUŞTURMASI

 Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) İstanbul İl Başkanlığı'na  dün seçilen Canan Kaftancıoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Kaftancıoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, "Tekbir getirerek, boğa keserek mi demokrasi mücadelesi verilir? İnandığınız Allah'ınız sizin de belanızı versin" gibi yandaş medyada yandaş medyada yer alan  iletileri hakkında tespit tutanağı düzenlendiği belirtildi.

Kaftancıoğlu hakkındaki suçlamalar, "PKK ve DHKP/C Terör Örgütü Propagandası Yapmak,  Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Kurumlarını Aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret".

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun paylaşımlarına ilişkin, "Bunlar İstanbul sokaklarına 'Zulüm 1453'te başladı' diye yazanlardır. Bunlar İstanbul'da yöneticilik de yapamaz, bu ülkeye bir milim faydası da olamaz." dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı soruşmanın ardından Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kaftanoğlu açıklamasında, "Bir doktor ve bir anneyim. Bütün yaşamımı insan hakları mücadelesine adamış biri olarak daima terörü ve terör örgütlerini lanetledim! Tüm amacım ve çalışmalarım Türkiye Cumhuriyeti devletini yüceltmek olup saraya dair eleştirilerim de bu sorumlulukladır. Gerek şahsım, gerek partimle ilgili karalama kampanyası yürüten herkesle yargı önünde hesaplaşacağım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Göreve, Başlamadan;, Soruşturma, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');