İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 10:31 Bu haber 1006 kez okundu
 
Grafik ve plastiğin uyumu, Maltepe'de sergileniyor
Yrd. Doç. Dr. Özlem Mutaf Büyükarman’ın, “Monologue” isimli sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Grafik ve plastiğin uyumu, Maltepe'de sergileniyor

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Mutaf Büyükarman’ın, “Monologue” isimli sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

 


Maltepe Belediyesi’nin mayıs ayındaki sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen serginin açılışına, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinin de aralarında bulunduğu davetliler katıldı.

 

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülveli Kaya, Maltepe Belediyesi’nin yeni fikirler ürettikleri dış paydaşları olduğunu belirterek, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a sanata verdiği destek için teşekkür etti.

 

Büyükarman da, grafik ve plastik tasarımları bir araya getirdiği resim eserleriyle, ziyaretçileri iç sesini dinlemeye çağırdığını belirterek,  “Güzel sanatların güzelliği, paylaşmakta. Birlikte baktığımız zaman her şey daha güzelleşiyor” dedi.

Sergi, 9 Mayıs’a kadar Galeri A+B’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Grafik, ve, plastiğin, uyumu,, Maltepe'de, sergileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');