İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:14 Bu haber 3195 kez okundu
 
HalkKart Mayıs Ayında Başlayacak
Maltepe Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporu, oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Ali Kılıç, 37 kişilik ekip, HalkKart uygulaması için sıkı çalışıyor. Uygulama Mayıs ayına kaldı." dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
HalkKart Mayıs Ayında Başlayacak

Maltepe Belediye Meclisi, faaliyet raporunu görüşmek üzere toplandı. Meclis 2. Başkanvekili Hasan Gökkaya başkanlığında toplanan mecliste raporun görüşülmesi, Başkan Ali Kılıç’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında, “dayatan değil danışan belediyecilik” anlayışıyla şeffaf bir yönetimle raporu hazırladıklarını ifade eden Kılıç, 2017 yılına ilişkin çalışmaları içeren faaliyet raporuyla ilgili bilgiler de verdi.

 

Kılıç, “Türkiye’de ilk defa Maltepe Belediyesi, Sağlık Bakanlığı onaylı, ruhsatını alarak hastane teşekkülünde hizmet veriyor.

 

·        Üniversite sınavlarında yüzde 85 üzeri başarı söz konusu.

 

·        32 amatör spor kulübüne maddi destek veriyoruz.

 

·        Sosyal demokrat belediyecilik anlayışlarından olmazsa olmazlarından birisi insana insanca yaklaşmaktır. Halk Kart’ta bunlardan bir tanesidir.

 

·        Sokaklardaki gençleri terör örgütlerine, uyuşturucuya, kötü alışkanlıklara, kaptırmamak için 13-14 yıldır batık halde, çamur deryasında bulunan Gülsuyu stadyumunu bu ekip yaptı.

 

·        Cevizli mahallemizde kurbanlık alanında Cevizli mahallesinde spor kompleksimiz olacak.

 

·        Fakir çocuklarımızın ücretsiz okullarına gitmeleri için servis veriyoruz” dedi.

Faaliyet raporunun sunulmasından sonra meclis üyeleri söz alarak, faaliyet raporu hakkında konuştu.


 

600 TL’LİK AİLE YARDIMI Faaliyet raporunun oy çokluğuyla kabul edilmesinin ardından kürsüye gelerek yapılan eleştirilere yanıt veren ve bir teşekkür konuşması yapan Başkan Ali Kılıç, “Verilmediği iddia edilen 600 TL’lik yardım için, çok sıkı bir çalışma yaptık. 37 kişilik bir ekip kurarak, anket yaptık ve gerçekten hak sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Bu da takdir edersiniz ki biraz zaman aldı. İnşallah mayıs ayında ihtiyaç sahiplerine bu yardımı gerçekleştirmeye başlayacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: HalkKart, Mayıs, Ayında, Başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');