İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 11:06 Bu haber 1005 kez okundu
 
Hani egemenlik milletindi ?
Üsküdar Belediyesi'nin yeni meclis salonda, Atatürk'e yer vermemesi tepkilere yol açtı.
Ekonomi- Politik Haberi
Hani egemenlik milletindi ?

Başta TBMM olmak üzere tüm meclis salonları başkanlık divanı arkasında  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "HAKİMİYET (EGEMENLİK) KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" sözü yer alır. Üsküdar Belediyesi eski belediye meclis salonunda da aynı yazı yer alıyordu. Yeni yapılan ve kullanımda olan salonda Atatürk rölyefi ve özlü sözün geleceği yere ekran kondu. CHP'li meclis üyeleri ve Üsküdarlıların çağrılarını belediye görmezden geliyor. Üsküdar Belediyesi internet sitesinde de Atatürk'e dair bir iz yok. 

Üsküdar Belediyesi, CHP grubu meclis üyesi Nezih Küçükerden, belediyenin kayıtsızlığını sosyal medyada gözler önüne serdi. Boş salonun resmini paylaşan Küçükerden, şöyle dedi:

"Burası Üsküdar Belediyesi Meclis salonu ,resimde gördüğünüz kısımsa meclis başkanı ve başkanlık divanın oturduğu alan .Yeni binanın açılışından günümüze kadar CHP grubunun tüm ısrarına rağmen ,bir ATATÜRK büstünün ve EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MiLLETTİNDİR. K ATATÜRK yazısını yazdıramadığımız ,sözde Atatürk’çülere bugün verdiğimiz ve AKP grubunun da katıldığı teklif önergemiz başkanlık makamına havale edildi.Bilin ki iktidar olan Akp ve onun Başkanı Hilmi TÜRKMEN anlaşılan o ki, siz yapmayacaksınız ,ama biz yapacağız ! Saygı ve sevgilerimle. Nezih KÜÇÜKERDEN"

Otomatik alternatif metin yok.

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Hani, egemenlik, milletindi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');