İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 16:37 Bu haber 602 kez okundu
 
Hayırlı olsun ; Maltepe
Maltepe Belediye Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ali Kılıç, 17 günlük bekleyişin ardından ; Ali Kılıç 157 bin 149 Fark 29 bin 474 ‘HİÇBİR ZAFER BU KADAR GURURLU OLMAMIŞTI’
- Haberi
Hayırlı olsun ; Maltepe

MALTEPE’DE SAYIM BİTTİ ALİ KILIÇ’TAN İLK AÇIKLAMA

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP’nin talebi üzerine oyların yeniden sayılmasına karar verilen Maltepe’de 1089 sandığın yeniden sayımı sona erdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile rakibi Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 13 bin 781.

İşte toplam oylar:

Ekrem İmamoğlu:  4 milyon 169 bin 823

Binali Yıldırım: 4 milyon 156 bin 042

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ

‘HİÇBİR ZAFER BU KADAR GURURLU OLMAMIŞTI’

Hiçbir zafer bu kadar gururlu olmamıştı.
Bu büyük zaferin ardında örgütlü mücadele var, inanç var, birlik olmak ve kenetlenmek var…
Haklıydık ve halkımızın bize olan güvenini sahipsiz bırakamazdık.

Maltepe Mazbatasına Kavuştu

 

Maltepe Belediye Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ali Kılıç, 17 günlük bekleyişin ardından Kartal Anadolu Adalet Sarayı’nda mazbatasını aldı.

 

Kartal Anadolu Adliyesi’nde vatandaşların alkışlarıyla karşılanan Başkan Ali Kılıç’a başkan yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti. Mazbatasını meclis üyeleriyle birlikte alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, çıkışta kısa bir basın açıklaması yaptı.

DERVİŞ SABRIYLA DOSTLUK ELİ UZATTIK

Maltepe halkının 31 Mart’ta zaten kararını vermiş olduğunun altını çizen Başkan Kılıç, “Yaklaşık 17 gündür Maltepe’de bir demokrasi sınavı veriliyor. 31 Martta sandığa giden hemşehrilerimin oylarına 7 / 24 olmak üzere başta genel başkanımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, gruptaki yöneticilerimiz, avukatlarımız, İstanbul örgütümüz, il başkanımız, Maltepe ilçe örgütümüz, bütün Maltepe adına o sandıklara sahip çıktılar. Aslında Maltepe halkı 31 Mart’ta kararını vermişti ama birileri bu karardan rahatsız oldu. Ama demokrasi gereği biz onlara da saygı duyduk. Sandıkları açın dediler, açtık. Tekrar tekrar saydık. Mızıkçılık yaptılar. Bir kere daha saydık. Derviş sabrıyla her zaman kendilerine dostluk eli uzattık. Yaklaşık 370 bin seçmenin bulunduğu Maltepe’de bir elin parmaklarını kadar seçmen sayısı değişti. Maltepe’de beş yıl boyunca kimseyi nasıl ötekileştirmediysek bu çalışmada bunun sonucunu gördük. Ekrem Başkan da mazbatasını aldı. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bize destek veren Emniyet Müdürlüğümüze ve polislerimize teşekkür ederim. İstanbul’da bahar temizliği yapacağız, demiştik. Ve İstanbul’a bahar geldi. Ayrımcılığın yapılmadığı, ötekileştirmenin olmadığı, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu herkesin göreceği bir beş yıl olacağına inanıyorum. Bu mazbatayı tüm Maltepe adına alıyorum.” diye konuştu.  

 
 
 
 


Günlerce, gecelerce direndik ve kazandık…
Maltepe kazandı. İstanbul kazandı.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Hayırlı, olsun, ;, Maltepe,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');