İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 15:37 Bu haber 1089 kez okundu
 
Hep birlikte hareket edersek başarabiliriz
Maltepe’de korona virüsle mücadele kapsamında ilçe genelindeki restoran, kafe, özel eğitim merkezi ve benzeri yerlerde denetim yapıldı.
- Haberi
Hep birlikte hareket edersek başarabiliriz

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında Maltepe'de korona virüs denetimi yapıldı. Denetimler kapsamında özel eğitim merkezi, restoran, kafe gibi yerler denetlenirken, sokakta yürüyen vatandaşların da maske takıp takmadığı kontrol edildi. Denetime Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ve Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir de katıldı.

Yalı Mahallesi'nde özel bir rehabilitasyon merkezinin denetleyen Kaymakam Meftun Dallı, okulda maske ve sosyal mesafe kuralına karşı alınan tedbirleri kontrol ederek bilgi aldı. Dallı,  velilerle sohbet ederek maske ve sosyal kurallarına uyması özen göstermelerini istedi.

Lütfen, maske, mesafe, temizlik kurallarına uyalım

Denetimle ilgili konuşan Kaymakam Meftun Dallı, ‘İçişleri Bakanlığı talimatlı gereği bugün bütün iş kolları, ticarethanelerde ve vatandaşlarımızın toplu bulunduğu alanlarda genel bir denetim yapıyoruz. Daha önce denetimlerde olduğu gibi vatandaşlarımızı maske, mesafe, temizlik ve hijyen gibi diğer uyması gereken şartlar konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Bu kurallara büyük bölümü uyduğunu düşünüyoruz. Kendilerine teşekkür ederiz. Ancak uymayan bir kısım vatandaşımızın yüzünden uyanların da emekleri, çabaları, hassasiyetleri, gayretleri boşa gidiyor. Bir kere daha bütün vatandaşlarımıza maske, mesafe, temizlik ve diğer uyması gereken şartlar hususunda hassasiyet rica ediyoruz. Özellikle istirham ediyoruz. Çünkü bu başarı olacaksa başarı bu işte mücadele hep birlikte hareket edersek olacak, bir kısmımız uymadığı zaman bu başarı gecikiyor. O yüzden lütfen, lütfen hassasiyet’ dedi

Vatandaşı maskesiz dolaşmaması için uyardı

Daha sonra sokakta yürüyen maskesiz vatandaşlarla karşılaşan Kaymakam Meftun Dallı, vatandaşlara maske vererek, maskesiz gezilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

Kaynak: (KAY) - Kaymakamlık Basın Bürosu Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Hep, birlikte, hareket, edersek, başarabiliriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı