İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 14:06 Bu haber 613 kez okundu
 
Herkes bir amaç için koştu
Polis, Ali İsmail Korkmaz Vakfı destekçilerinin giydiği tişörtlere el koymak istedi. STK'lar köprü girişine gelince polis hoparlörlerden “Ölürüm Türkiyem” şarkısını çaldı.
Spor Haberi
Herkes bir amaç için koştu

"Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na 25 bini çipli olmak üzere yaklaşık 125 bin kişi katıldı. Organizasyonda 8 kilometrelik halk koşusu, renkli görüntülere sahne oldu.

Vodafone 39. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Kenya asıllı Fransız atlet Kiprotich, kadınlarda ise Kenyalı sporcu Chepngetich kazandı.

Herkes iyi bir ama ç için mara tondaydı

Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan, Türkiye'nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone İstanbul Maratonu, önceki gün 39'uncu kez gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda bu yıl 'Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz' temasıyla koşulan Vodafone İstanbul Maratonu'na Türkiye dahil 111 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı. Yaklaşık 100 bin İstanbullunun Asya'dan Avrupa'ya geçtiği halk koşusunda Sedef Avcı, köy okulları için koştu. Wilma Elles, Tuğba Melis Türk ve Hasan Yalnızoğlu ise Türk Böbrek Vakfı'nın 'Sen adım at, onlar hayata bağlansın' kampanyası için maratona katıldı. Üç ünlü isim ellerinde sağlıklı yaşam dövizleri taşıdı.

 Ali İsmail Korkmaz Vakfı, TOÇEV, Halk Evleri Vakfı, AKUT, ÇYDD, Eğitim Gönüllüleri Vakfı katılan STK’lerden sadece birkaçıydı. Polis, Ali İsmail Korkmaz Vakfı destekçilerinin giydiği Ali İsmail baskılı tişörtlere el koymaya kalkıştı. CHP’li vekiller müdahale etti. Vakıflara destek olan gruplar köprü girişine gelince polis hoparlörlerden “Ölürüm Türkiyem” şarkısını çaldı. Şarkıya “Ölmeyelim, çocukları yaşatalım” yorumları geldi.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Özcan PURÇU, 39. İstanbul Maratonu'nda Sulukule Gönüllüleri Derneği ile birlikte dezavantajlı çocukların eğitime erişim engellerinin kaldırılması, okul terklerinin önlenmesi için koştu.

Göçmenler için koştular

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Run For Migrants-Göçmenler İçin Koş sloganıyla Vodafone 39. İstanbul Maratonu'ndaki halk koşusuna katıldı.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Herkes, bir, amaç, için, koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}