İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 14:13 Bu haber 1691 kez okundu
 
İlhan Varank Fen Lisesi'nde Sivil Savunma Etkinliği
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla öğrencilere ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verdi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
İlhan Varank Fen Lisesi'nde Sivil Savunma Etkinliği

Doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amacıyla öğrencileri bilinçlendirmeye devam ediliyor. Bu kapsamda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Salih Şahbey ve  İlhan Varank Fen Lisesi  Müdürü Haşim Akfırat, öğrencilerine deprem, sel ve yangın gibi olası afetlerde yapılması gerekenlere karşı temel afet eğitimi verdi.

 

 

 

Konuşmacılar, öğrencilere afet anında nasıl davranılması, nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgi verdi. Sivil savunma birimi yetkilileri öğrencilere hem afetlerin verebileceği hasarları en aza indirmek için alınması gereken önlemleri hem de afet sırasında yapılması gerekenleri anlattı. Hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel kurumun korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirmelerin yapılmasının Sivil Savunma Birimi’nin en önde gelen görevi olduğunu söyleyen uzmanlar,deprem tatbikatı yaptırdı. 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör:
Etiketler: İlhan, Varank, Fen, Lisesi'nde, Sivil, Savunma, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');