İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pişkin Hırsızlar
Pişkin Hırsızlar
Tasarımcılar Kapadokya'ya Gidiyor
Tasarımcılar Kapadokya'ya Gidiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Aydınevler'de yeni üst geçit yapıldı
Aydınevler'de yeni üst geçit yapıldı
Çevre Ve Şehircilik Bakanılığı Sit Alanını Rant Uğruna İmara Açtı
Çevre Ve Şehircilik Bakanılığı Sit Alanını Rant Uğruna İmara Açtı
Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 18:43 Bu haber 2779 kez okundu
 
İsrail Polisi: Başbakan, Neden Yahu
İsrail polisi, geçtiğimiz hafta bazı kişilere pahalı hediyeler karşılığında imtiyazlar verdiği suçlamasıyla Başbakan Netanyahu’nun da ifadesine başvurulmasını talep etmişti. Yeni soruşturmada Netanyahu’nun adı geçmese de, ona yakın isimler gözaltına alındı.
- Haberi
İsrail Polisi: Başbakan, Neden Yahu

İsrail basınına göre, kamuoyunda 4000 davası olarak bilinen yolsuzluk davası, Netanyahu’nun İsrail iletişim şirketi Bezeq’e kendisi hakkında olumlu haber yapılması karşılığında rüşvet verdiği iddialarını da içeriyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında Bezeq şirketinde en büyük hisseye sahip olan Shaul Elovitch ve eşi, Netanyahu’nun eski Basın Danışmanı Nir Hefetz ve İletişim Bakanlığı Genel Direktörü Shlomo Filber de bulunuyor.

İddialar arasında, Hefetz’in Vala internet sitesinde, Bezeq şirketine kolaylıklar sağlanması karşılığında istenen bazı atamaları gerçekleştirdiği de yer alıyor.

 

Yenge de suçlanıyor

 

11. Kanal tarafından yayınlanan haberde ise polisin elinde Başbakan Netanyahu’nun eşi Sara Netanyahu’nun da yolsuzluğa karıştığına dair ifadeler var. Söz konusu ifadelere göre, Sara Netanyahu, Elovitch aracılığıyla Vala ve Bezeq’e bazı talimatlar göndermiş.

Öte yandan, Netanyahu, önceki gün yaptığı açıklamada, yolsuzluk davasına karıştığına dair iddiaları yalanladı.

 

Netanyahu, kamuoyunda 2000 davası olarak bilinen dava kapsamında da bazı medya kuruluşlarıyla yasa dışı ilişki içinde olmakla suçlanıyor.
Netanyahu, yolsuzlukla ilişkili bazı soruşturmalar kapsamında daha önce de ifade vermeye çağrılırken, kendisine yöneltilen iddiaları yalanlayarak, “Bu iddiaların beni iktidardan uzaklaştırmak için ortaya atıldığını İsrail halkı çok iyi biliyor” demişti.

 

Kaynak:ŞarkulAvsat

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: İsrail, Polisi:, Başbakan,, Neden, Yahu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı