İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 10:45 Bu haber 2071 kez okundu
 
İstanbul 1. Bölgede seçilen milletvekilleri
CHP’den seçilenler arasında CHP’nin tanınan isimlerinin yanında; ilk sırada KHK ile ihraç edilen anayasa hukuçusu, Birgün yazarı, Borçkalı Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu, Prof. Dr. Fethi Açıkel, 1984 doğumlu hukukçu Saliha Sera Kadıgil Sütlü ve Saadet kontenjanından Prof.Dr. Hüseyin Emre Bağce bulunuyor.
Ekonomi- Politik Haberi
İstanbul 1. Bölgede seçilen milletvekilleri

İSTANBUL 1. Bölge

 

 

AK Partiden seçilenler arasında:

AKP’nin İstanbul 1. bölge 1. sıradan aday gösterilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak,  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli,  Çemişkezek doğumlu, ilahiyatçı ve  AK PARTİ Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,  Pendik eski belediye başkanı Erol Kaya,

Gürünlü, Sivas Platformu Danışma Kurulu Üyeliği ve Maltepespor Yönetim Kurulu  üyeliği yapan Osman Boyraz, Merve Kavakçı’nın kız kardesi Ravza Kavakçı  ve Yeşilay Yönetim Kurulu ve Kadın ve Demokrasi Derneği Toplumsal Farkındalık Komisyonu üyesi Müşerref Pervin Tuba Durgut bulunuyor.

 

AK Parti 
1- Berat Albayrak
2- Nurettin Canikli
3- Mustafa Ataş
4- Erol Kaya
5- Vedat Demiröz
6- Ravza Kavakcı Kan
7- Osman Boyraz
8- İsmet Uçma
9- Mihrimah Belma Satır
10- Ahmet Berat Çonkar
11- Hulusi Şentürk
12- Müşerref Pervin Tuba Durgut
13- Eyüp Özsoy
14- Serkan Bayram
15- Fatih Süleyman Denizolgun

 

MHP’den Gemerekli 3 dönemdir  milletvekili, genel başkan yardımcısı Prof.Dr. Edip Semih Yalçın ilk sıradan seçildi.

MHP 
1- Edip Semih Yalçın
2- İzzet Ulvi Yönter
 

 

CHP’den seçilenler arasında CHP’nin tanınan isimlerinin yanında; ilk sırada  KHK ile ihraç edilen anayasa hukuçusu, Birgün yazarı,  Borçkalı  Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu, Prof. Dr. Fethi Açıkel, 1984 doğumlu hukukçu  Saliha Sera Kadıgil Sütlü ve  Saadet kontenjanından Prof.Dr. Hüseyin Emre Bağce bulunuyor.

 

CHP


1- İbrahim Özden Kaboğlu
2- Mehmet Akif Hamzaçebi
3- Gamze Akkuş İlgezdi
4- Onursal Adıgüzel
5- Fethi Açıkel
6- Gürsel Tekin
7- İlhan Kesici
8- Oğuz Kaan Salıcı
9- Mahmut Tanal
10- Saliha Sera Kadıgil Sütlü
11- Hüseyin Emre Bağce
 

İYİ Partiden Trabzonlu inşaat mühendisi, genel başkan yardımcısı, eski ülkü ocakları başkanı ve Kadıköy’ün CHP’li belediye başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun akrabası Hayrettin Nuhoğlu var.

İYİ Parti 


1- Hayrettin Nuhoğlu
2- Ahmet Çelik
3- Yavuz Ağıralioğlu
 

HDP listesinden seçilenler arasında eş başkan Buldan’ın yanı sıra  Boşnak kökenli , bölünme öncesi  TKP başkanı ve yeniden kurulan TİP kurucu üyesi Erkan Baş,  Kırşehirli tarih öğretmeni, Eğitim-Sen’li, Birleşik Sosyalist Parti (BSP), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ve Sosyalist Demokrasi Partisi’nin (SDP) kurucularından, Birleşik Devrimci Parti’de yöneticilik yapıp en son  HDP’de üst yönetici olan Musa Piroğlu ve Erdal İnönü’nün ekonomi danışmanı, ekonomist Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu  var.

HDP 


1- Pervin Buldan
2- Musa Piroğlu
3- Erkan Baş
4- Erol Katırcıoğlu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, 1., Bölgede, seçilen, milletvekilleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');