İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 14:03 Bu haber 990 kez okundu
 
İstanbul'da mülteci, mülteciyi kaçırıyor
İstanbul'da 6 Afganlı bir Pakistanlıyı kaçırarak, memleketteki ailesinden fidye istedi. Fidyecilerin izine Ümraniye'de ulaşılınca, rehineyi bıraktılar. 2 yılda benzer şekilde 20 vaka meydana geldi.
Ekonomi- Politik Haberi
İstanbul'da mülteci, mülteciyi kaçırıyor

Pakistanlı Azim  Ekber, fidye için 6 Afganlı tarafından kaçırıldı. Ümraniye'deki atık ve geri dönüşüm merkezinde kaçak göçmenlerin yaşadığı konteynerlerden birine kapatıldı ve ailesinden 20 bin dolar fidye istendi.  Ekber'e  konteynerde 9 gün işkence yapan çetenin izi polis tarafından bulununca çete tarafından serbest bırakıldı. Afganlı 6 kişi, Asayiş Şube Gasp Büro Rehine ve Müzakere Timleri tarafından yakalandı. 

Parti Mishapır, Muhtap Hauste, Nebiullah Nisar ve İsmetullah Zakirullah'ı gözaltına aldı. 6 kişi, 20 bin dolar fidye için kaçırdıklarını itiraf etti ve çıkarıldıkları adliyede tutuklandı.

hurriyet

İstanbul’da dehşet! İşkence yaptılar

2017 Ağustos: Esenyurt'ta, kırbaç ve hortumla dövülüp, vücuduna  elektrik verildiği belirlenen Suriyeli Mahmut S., hastaneye götürülüp tedavi ettirilirken, kendisine 3 gün boyunca işkence yapan çetenin birisi Afgan diğeri Suriye uyruklu 2 üyesi yakalanıp gözaltına alındı.

 

İstanbul'da 'Afgan çete' operasyonu

2017 Temmuz: İstanbul'a gelen 4 Pakistanlı'yı iş bulma vaadiyle kaçırarak, ailelerinden fidye isteyen Afganistanlı çete çökertildi.

 

Kaynak: Editör: Ozan Yücel
Etiketler: İstanbul'da, mülteci,, mülteciyi, kaçırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');