İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
“Reçel, Pekmez ve Kahvaltılık Çikolata Fiatına Bal Olmaz”
“Reçel, Pekmez ve Kahvaltılık Çikolata Fiatına Bal Olmaz”
İşyerleri ve ofisler “yeni normale” teknoloji ile hazır!
İşyerleri ve ofisler “yeni normale” teknoloji ile hazır!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sporseverler 10. Aydos Patika Koşusu’nda ter döktü
Sporseverler 10. Aydos Patika Koşusu’nda ter döktü
"Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi" Kapılarını kreş öğrencilerine açtı
Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 13:47 Bu haber 1283 kez okundu
 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Kartal Çalıştayı
İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Bölge ve Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri, bahar yarıyılı planlama stüdyosu için Kartal’ı tercih etti. Bu kapsamda öğrenciler için Kartal Belediyesi’nde bir çalıştay düzenlendi.
- Haberi
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Kartal Çalıştayı

Prof. Dr. Özlem Özçevik öncülüğünde yürütülen projede 6 öğretim görevlisi ve 92 öğrenci çalışıyor. Proje kapsamında Kartal Belediyesi’ne gelen grubu, Plan ve Proje Müdürü Nurettin Canpolat karşıladı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen çalıştaya; Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğü ve kalkınma ajanslarından temsilciler katıldı.

Üç oturum şeklinde gerçekleşen çalıştayın ilk oturumunda Zero Project Konferansı için Viyana’daki Birleşmiş Milletler Merkezi’nde bulunan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkanvekili Mustafa Oktay Aksu açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında üniversiteler ile işbirliğinin önemine vurgu yapan Aksu, Anadolu Yakası’nın önemli merkezlerinden olan Kartal’a katkı sunacak projelerden yararlanabileceklerini ve üniversite heyetine 3 aylık çalışmaları boyunca yardımcı olacaklarını belirtti.

Başkanvekili Mustafa Oktay Aksu’nun ardından kürsüye çıkan Plan ve Proje Müdürü Nurettin Canpolat ise öğretim üyeleri ve öğrencilere Kartal’ı tanıtan detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından soru cevap şeklinde devam eden birinci oturum, sona erdi.

İkinci oturum ise Kartal’da bulunan oda temsilcileri, dernekler ve STK’ler ile yapıldı. STK’lerin nasıl bir Kartal hayal ettiklerini ve Kartal’da neler yaptıklarını anlattıkları sunumun ardından soru cevap kısmı ile birlikte sona erdi.

Üçüncü oturuma gelindiğinde Kartal’da bulunan 20 mahallenin muhtarları, mahalleleri ile ilgili talepleri dinledi, mahallelerin sorunları ve potansiyellerine ilişkin soruları cevaplayan muhtarlara, öğrenciler tarafından bir de anket yapıldı.

Çalıştayın sonunda projeyi yürüten Prof. Dr. Özlem Özçevik konuşmasında, çalıştaya onay veren ve destek olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkürlerini sundu.

 

 

 

 
Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: İstanbul, Teknik, Üniversitesi’nden, Kartal, Çalıştayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı