İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Ocak 2018 - Cumartesi 12:01 Bu haber 968 kez okundu
 
"İstanbul’un Gözleri Mahmur”oyunu, Maltepe'deydi
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi


Tiyatro Ayna, "İstanbul’un Gözleri Mahmur" isimli müzikli oyunuyla Maltepe Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

 

Melisa Gürpınar'ın yazdığı, Hakan Altıner'in yönetmenliğini yaptığı oyunda usta oyuncu Dilek Türker ile Atila Pekdemir, Özgürefe Özyeşilpınar, Zeynep Aslıhan İşcan, Sibel Taşçıoğlu, Cemil Sağyaşar, Samiha Uluant Ataman, Sema Koç rol aldı. 1900’lü yıllarda başlayıp, Cumhuriyet sonrası döneme ve günümüze uzanan oyunda İstanbul şehri ve insanı konu edildi. Oyunda, savaşların ve yoksullukların ardından evlerini, mülklerini terk eden Osmanlı Beyleri ve Hanımefendileriyle beraber eski İstanbul kültürünün yerini yavaş yavaş farklı bir kültüre bırakması ile yaşanan değişimler sahnelendi. Drama ve mizah unsurlarına yer verilen oyunda, birbirinden hatta kendinden uzaklaşan günümüz insanına kaybettiklerinin ve ait oldukları şehrin ne kadar kıymetli olduğu bir kez daha anımsatıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: "İstanbul’un, Gözleri, Mahmur”oyunu,, Maltepe'deydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');