İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Ocak 2018 - Salı 12:48 Bu haber 1605 kez okundu
 
KAÇUV nedir, neler yapar ?
- Haberi
KAÇUV  nedir, neler yapar ?

KAÇUV Nedir ?


Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu.
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı; maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlayarak, kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamı sağlamaktadır.
Şehir dışından İstanbul’a tedavi için gelen ailelerin tedavileri süresince ücretsiz konaklayabileceği Aile Evini 2012 yılında hizmete açmıştır. 
Kamuoyunda farkındalık yaratarak, çocukluk çağı kanser hastalığının erken tanısı için yayınlar ve projeler hazırlamaktadır.
“Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” inancı ile tedavisi süren çocuklarımızın iyileşmelerini sağlamak, sağlıklı yetişkin bireyler olarak topluma kazandırmak KAÇUV’un en büyük amacıdır.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)  faaliyetlerini anlatıyor

 

Gönüllülerimiz ile Buluşmaya Devam Ettik

Sene boyunca tüm hastaneler ve Aile Evi'nde, gönüllerimiz hep yanımızdaydı. 6 gönüllü eğitimi, 150 gönüllü adayı toplantılarımıza katıldı.


 Vakıf Tanıtım Toplantılarımıza 1266 Kişi Katıldı 


26 Vakıf Tanıtım toplantısı düzenledik, 1266 kişi ile buluştuk. 
 

Umutlu Kutularımız ve Hediyelerimiz Umut Dağıttı


Umutlu Kutular; 7 hastane, 9 serviste 1495 aileye ulaştı. 24 farklı hastanede 2899 çocuğumuza hediyeler dağıttık. 9 hastanede 1020 çocuğumuzla doğum günü kutlaması gerçekleştirdik.8 hastanede 379 çocuğumuzla tematik aylık özel etkinlikler düzenledik.
26 farklı hastanede 1820 çocuğumuzla kutlama yaptık.
 
Yeni Tanı Alan Çocuklarımıza Hoş geldin Kitlerimizi Hediye Ettik 


2017 senesi süresince yeni tanı konularak hastaneye yatış yapan 730 çocuğa Hoş geldin hediyelerimizi verdik.


II.Aile Evi Çocuklarımızın Yeni Kalesi

Tedavi süresince ücretsiz konaklama, gıda, eğitim, psiko-sosyal destekler sağladığımız Aile Evimizin II.si için harekete geçtik.


"Umut Kafe" Şehrin Gezgin Kafesi


Mobil Umut Kafe'yi hizmete açtık, 31 merkezde Aile Evimizde konaklayan 31 aileye iş imkanı sağladık

 

Bağışlarınız için https://bagis.kacuv.org/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: KAÇUV, , nedir,, neler, yapar, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');