İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 16:01 Bu haber 2536 kez okundu
 
Kadıköy’de LGS tercih heyecanı
LGS tercih süreci heyecanı tüm Türkiye’de olduğu gibi Kadıköy’de de yaşanıyor. Öğrenciler 12 Temmuz Cuma saat 17.00’ye kadar devam edecek.
- Haberi
Kadıköy’de LGS tercih heyecanı

Kadıköy’de LGS tercih heyecanı LGS tercih süreci heyecanı tüm Türkiye’de olduğu gibi Kadıköy’de de yaşanıyor. Öğrenciler 12 Temmuz Cuma saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Kadıköy Milli Eğitim Müdürlüğü okulların yanı sıra Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde de LGS Tercih destek merkezi oluşturdu. Burada rehber öğretmenler, gerek Kadıköylü. Gerekse ilçe ve il dışından gelen öğrencilerle velilere tercih konusunda destek veriyor. Tercih dönemi süresince ilçedeki ortaöğretim kurumları da Halk eğitim merkezi bahçesinde kendi okullarının tanıtımlarını yaptı. Okullarımızda 9:30-11:30 saatleri arası velilere yönelik LGS tercihleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Kadıköy Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tüzen, liseye girişten İtibaren okul seçiminin öğrenciler için hayati öneme sahip olduğunu vurgularken, ‘Yanlış tercih bir yıl kaybına hatalı tercih 4 yıl kaybına, yanlış meslek seçimi ise 40 yılın kaybına neden olur. Öğrencilerimizin en isabetli tercihi yapabilmeleri için çaba sarfediyoruz’ dedi. Mehmet Tüzen, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bahçesindeki merkezde bir haftada 300 öğrencinin okul tercihine yardımcı olunduğunu vurguladı. Kadıköy Milli Eğitim Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasını ardından yine Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde bu kez üniversite adayları için tercih merkezi kuracak. Sonuçlar 18 Temmuz tarihinde açıklanacak ve Tercihler 23-29 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Kaynak: (ÇHA) - Belediyeler Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Kadıköy’de, LGS, tercih, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı