İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:37 Bu haber 1628 kez okundu
 
Kadıköy'de sol gruplar Filistinle Dayanışma Eylemi düzenledi
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB üyesi yaklaşık 200 kişi, saat 19.00'da Kadıköy İskele meydanında toplandı. Kadıköy Süreyya Opera Binası önünde saat 19.30'da toplanan Emek Partisi üyeleri, yine Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına tepki gösteren Filistinliler'in İsrail askerleri tarafından öldürülmesini protesto etti.
Ekonomi- Politik Haberi
Kadıköy'de sol gruplar Filistinle Dayanışma Eylemi düzenledi

Meslek Gruplarından ortak eylem 

Kadıköy'de toplanan iki ayrı grup, Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve buna tepki gösteren Filistinliler'in İsrail askerleri tarafından öldürülmesini protesto etti.


KESK İstanbul Şubeler Platformu, DİSK, TMMOB ve TTB üyesi yaklaşık 200 kişi, saat 19.00'da Kadıköy İskele meydanında toplandı. Ellerinde pankart ve dövizler taşıyan grup, slogan atarak Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve buna tepki gösteren Filistinliler'in İsrail askerleri tarafından öldürülmesini protesto etti. Grup daha sonra meydandan Kadıköy İskele Meydanı'ndan ayrıldı. 

 

EMEP protestosu


Kadıköy Bahariye Caddesi'ndeki Süreyya Opera Binası önünde saat 19.30'da toplanan Emek Partisi üyeleri, yine Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve buna tepki gösteren Filistinliler'in İsrail askerleri tarafından öldürülmesini protesto etti.

Basın açıklamasında; AKP hükümetinin 3 günlük yas ilanının samimi olmadığı ifadesi dikkat çekerken,  ABD ve İsrail ile tüm askeri ve ticari anlaşmaları yırtması istendi.

Grup, sloganlar eşliğinde Bahariye Caddesi'nden Altıyol Boğa'ya kadar yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından grup dağıldı. 


Her iki protesto eylemi sırasından polis güvenlik önlemi aldı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kadıköy'de, sol, gruplar, Filistinle, Dayanışma, Eylemi, düzenledi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');