İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 13:59 Bu haber 1470 kez okundu
 
Kadın cinayetlerine bir kurban daha verme!
İstanbul Pendik’te yaşayan Arzu Maharramova yıllardır eski eşinden şiddet gördüğü halde devlet yine de kadını görmezden geliyor. Maharramova “Sürekli şiddete ve cinsel saldırıya uğruyorum. ‘Senin boğazını keseceğim’ mesajı attı, yine de serbest! Kanunların yüzünden kadınlar ölüyor. Aralığın sonunda dövülmüşüm, hâlâ savcı bile atanmadı dosyama” diye sitem etti.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kadın cinayetlerine bir kurban daha verme!

Pendik’e bağlı Esenyalı Mahallesi’nde zihinsel engelli iki çocuğuyla yaşayan Arzu Maharramova 2 yıl önce boşandığı eşi Kenan Karakurt’tan yıllardır şiddet görüyor. Maharramova yaşadıklarını şöyle anlattı: “Sürekli şiddete ve cinsel saldırıya uğruyorum. ‘Yakalarsam senin boğazını keseceğim’ diye tehdit edeli 1 ay olmadı. Aralık ayında koluma 3 kere makas batırdı. Hırsızlık, gasp hepsi var. ‘Çocuklarımı görüp gideceğim’ diye geliyor. Kapıyı açmamla boğazıma yapışıyor. Beni pijamayla çırılçıplak sokağa atıyor. Yine de serbest.”

 

“Polisle zıtlaşırsan sana 7 dakikada gelecek polis 1 saate gelir”

 

Defalarca 155’i arasa da “Biz yakalayamıyoruz” şeklinde geri dönüş aldığını söyleyen Maharramova “Sokak ortasında maruz kaldığım şiddeti polisin de görmesinin ardından tutuklamayı bırakın, karakola bile götürülmemiş. Şikayetçiyim diyorum. Adamı götürse de geri salıyor” dedi. Eski eş Karakurt, 7 yıl içinde sadece 2 ay 18 gün tutuklu kaldı.

 

Maharramova polise, onları da savcılığa şikayet edeceğini söyleyince, gece 6 tane polisin kapıya gelip “Bizi şikayet edeceksin de, bak polislerle böyle zıtlaşırsan 7 dakikada sana gelecek polis 1 saate gelir” diye tehdit aldığını da ekledi.

 

Ben Öldükten Sonra Bunlar Bir Şey Yapacak

 

“Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Savcının kızını bu hale koysalar ne yapar? 4 ay sonraya mı atacak?” diyen Maharramova sitemini şöyle dile getirdi: Ben öleceğim, ben öldükten sonra bunlar bir şey yapacak. Benim psikolojimi düşünebiliyor musunuz? Taşınmak, kaçmak çözüm değil. Savcı, polis ayağa kalksın artık. Kadınlar niye ölsün ki? 

 

Kaynak: www.evrensel.net

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kadın, cinayetlerine, bir, kurban, daha, verme!,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');