İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 13:55 Bu haber 1516 kez okundu
 
Kadınlar, 11 Mart Pazar günü Maltepe'de toplanacak
Türkiye Kadın Meclisleri, önümüzdeki Pazar günü Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde ‘Türkiye’de kadını ve sorunlarını’ konuşmak için toplanacak.
Gündem-Cemiyet Haberi
Kadınlar, 11 Mart Pazar günü Maltepe'de toplanacak

Türkiye’nin birçok il, ilçe ve üniversitesinde kadınlar bir araya gelerek kendi meclislerini kuruyor. Kadın Meclisleri 8 Mart Kadınlar Günü’nü, “Kadınlar durmayacak” sloganıyla karşılamıştı. 11 Mart Pazar günü saat 15.00’te ise Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde tüm meclislerden ve ülkenin dört bir yanından kadınlar bir araya gelecek. Kardelen 2 nolu salonda yapılacak toplantıda kadınların geleceği,  çocuk istismarı, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet, kadın ve çocuk karşıtı politikalara karşı çözüm yolları tartışılacak.

 

Kadın Meclisleri yaptıkları açıklamada, "Aramızda olacak kadınlar arasında şiddete uğramış kadınlar, öldürülen kadınların aileleri, müzisyen-sanatçı dostlarımız da olacak. Ne Türkiye’de ne dünyada kadınlar durmuyor, durmayacak. Yaşam hakkımıza, tarzımıza, özgürlüğümüze, işimize, emeğimize ve söz hakkımıza yönelik saldırılara karşı; durmuyoruz. Kadınlara ve çocuklara dair her ne gündemimiz varsa ancak birlikte konuşursak, birlikte mücadele edersek kazanabiliriz. Kadınlar ve çocuklar için asla yalnız yürümeyelim” ifadelerine yer verildi.

 

Toplantıya katılım için il ve ilçelerden otobüsler kalkacak.

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kadınlar,, 11, Mart, Pazar, günü, Maltepe'de, toplanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');