İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 15:14 Bu haber 1280 kez okundu
 
Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
Ekonomi- Politik Haberi
Kaftancıoğlu, CHP  İstanbul İl Başkanlığı  Adaylığını Açıkladı


CHP İstanbul İl Başkanlığı için CHP'nin Şişhane'deki binasında saat 15:00'te Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.
Kaftancıoğlu, Canpolat'ın adaylık açıklamasına katılırken; Canpolat da Kaftancıoğlu'nun hemen sol tarafına oturarak Kaftancıoğlu'nun açıklamalarını dinledi. Kaftancıoğlu, konuşulanların artık icraata dökülmesi gerektiği için aday olduğunu açıkladı. Kaftancıoğlu, 400'e yakın delegenin kendisine destek verdiğini öne sürdü.

 

CHP PM Üyesi Canan Kaftancıoğlu, 13 Ocak Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezinde yapılacak olan CHP İstanbul İl Kongresi'nde aday olacağını açıkladı.  İl binasında yapılan açıklamaya ilçe başkanları anketinde adı geçen Gökhan Zeybek, Ali Narin, Cafer Aktürk ve Mehmet Hasançebi destek verdi.
Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı açıklama şöyle; "15 yıldır ülkemiz karanlık bir süreçten geçiyor. Halkımız, gençlerimiz, emekçilerimiz kurulan bu Saray rejiminin uygulamalarıyla her gün bir kez daha eziliyor. Kentlerimiz, meydanlarımız ve tüm yaşam alanlarımız her geçen gün bu düzenin talancı anlayışıyla karşı karşıya kalıyor. Bu tablo; sokaklarda, mecliste, kürsüde mücadele ettiğimiz AKP iktidarının eseridir. Sarayın gerçek karşılığıdır. 16 Nisan’da Hayır diyerek Saraya karşı iradesini ortaya koyan güzel kentimiz İstanbul’u 2019’da Cumhuriyetimizi Saray Rejiminden kurtaracak güç haline getirmek için bu yola çıkıyorum. Bir kadın, bir anne, bir doktor ve laik, halkçı Cumhuriyetin gerçek bir yurttaşı olarak 13 Ocak Cumartesi günü, Kadıköy, Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığı görevine emekçi örgütümün de desteğiyle adayım. Meselemiz memleket, gerçekliğimiz Cumhuriyet. Biz varız, Cumhuriyet Halk Partisi var!"

 

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?
KARADENİZ KÖKENLİ, KADIN VE AKTİVİST KİMLİĞİ
Karadeniz kökenli olan Kaftancıoğlu, 12 Eylül döneminde karanlık bir cinayete kurban giden araştırmacı, yazar Ümit Kaftancıoğlu’nu gelini. İnsan hakları alanında sayısız çalışmaya imza atan Canan Kaftancıoğlu, uzun süredir CHP çatısı altında politik yaşamına devam ediyor. 
1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı.
1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı.
1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı.
TOPLUMSAL BELLEK PLATFORMUNUN KURUCULARINDAN
Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.
Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul  cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır.
Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesinde görev aldı.
İL BAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI YAPTI
2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürdü.
MOTORSİKLET MERAKLISI
Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanan Kaftancıoğlu, halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kaftancıoğlu,, CHP, , İstanbul, İl, Başkanlığı, , Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');