İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 14:19 Bu haber 2749 kez okundu
 
Kaftancıoğlu: Halk işgalci değil, hak sahibidir
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ile CHP Pendik örgütü birlikte , Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pendik Çınarderelilerin tapu sorunlarıyla ilgili açıklamalarına karşı yandaş medya üzerinden başlatılan karalama kampanyasını protesto etti.
(ÖZEL) Haberi
Kaftancıoğlu: Halk işgalci değil, hak sahibidir

Çınardere sakinleriyle dayanışmak için Pendik Çınardere Mahallesi Ayazma Caddes'nde  CHP İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak ve  örgütü birlikte gerçekleştirdiği  basın açıklamasına il yöneticileri, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, İBB Pendik Belediye Meclis Üyesi Tarık Balyalı, Cengiz Aycan,Tarık Küpçü, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Çınardere Mahallesi halkı katıldı. Basın açıklamasını il başkanı okurken, Doğan Çakmak ve Altınok Öz kısa birer konuşma yaptı.

 

"Çınardere halkı yalnız değildir"

 

Mahalle sakinleri ellerinde "Barınma hakkımız istiyoruz", "Çınardere halkı yalnız değildir", "Tapularımızı istiyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

Kaftancıoğlu, burada yaptığı açıklamada, Çınardere'de yaşayan halkın işgalci değil, hak sahibi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"50 yılı aşkın zamandır bu mahallede yaşayan ve buraları şehir haline getiren, burada yaşayan insanlardır. Çınardere halkı AKP'li Pendik Belediyesi'nden hibe ya da bağış değil yıllardan beri vergilerini ödediği arsalarını ve tapularını istiyorlar. Çınardere halkı 'bize kendi yerimizi gerekiyorsa ücreti karşılığında satın, ama bizi yerimizden yurdumuzdan etmeyin' diyor. Ancak Pendik Belediye Başkanı imar planlarını gerekçe göstererek, burada yaşayan halka işgalci muamelesi yapıyor. ve arkamızda gördüğünüz vatandaşlarımızı buradan sürgün etmeye çalışıyor. Çınardere sakinleri sadaka istemiyor. Seçim zamanları duydukları yalanlara karınları tok" diye konuştu.

 

CHP hakkınızı verecek 

CHP'nin bölgede yaşayan, hakkını arayan halkın yanında olduğunu ifade eden Kaftancıoğlu, "Tüm tapu mağdurlarına sözümüz olsun ki asla ve asla yerinizden ve yurdunuzdan edilmeyeceksiniz. ve sizler Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, yani Pendik belediyesi halkın olduğunda, tapularınıza, hak ettiğinize, hakkınız olana kavuşacaksınız." dedi.

Konuşmanın ardından Kaftancıoğlu ve beraberindekiler, mahalle sakinleriyle bir süre sohbet etti, daha sonra Çınardere Mahallesi Muhtarlığı'nı ziyaret etti.

 

 

 

Kılıçdaroğlu ne demişti ? 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında şöyle konuşmuştu: 

"Pendik Çınardere'den gelen arkadaşlar var. Hangi partiden olursa olsun her vatandaşa burdan sevgi saygı gönderiyoruz. Amacımız çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmaktır.

Vatandaşın derdi varken siyasi partiler kavga ediyorsa burada sorun var demektir. Çınardere'den gelen arkadaşlarım orada 50 yıldır oturuyorlar.

Orası onlar için vatanın ayrılmaz bir parçası. 460 aile var benzer pozisyonda. Kartal Belediyesi'nde de böyle bir sorun vardı ama Kartal Belediyesi tapu sorununu çözdü."

 

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

CHP Maltepe Kadın Kolları üyeleri, başkan Selver Sönmez ile Çınardere halkına destek oldular. 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kaftancıoğlu:, Halk, işgalci, değil,, hak, sahibidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');