İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 14:06 Bu haber 1599 kez okundu
 
Kartal Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Gösterisi Gerçekleşti
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Haziran ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Topluluğu’nun verdiği konser, büyük beğeni topladı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kartal Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Gösterisi Gerçekleşti

7-14 yaş arası çocukların katılımıyla 2010 yılından itibaren Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda; Kemal Alpay, Hayati Apaydın ve Murat Sınırtaş yönetiminde eğitimlerine devam eden topluluk, Türkiye’nin dört bir yöresinden sergiledikleri oyunlarla salonu dolduran izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sunuculuğunu Cem Arkan’ın yaptığı, yıl sonu gösterisine öğrencilerin aileleri ve Kartallılar, yoğun ilgi göstererek salonu tıklım tıklım doldurdu. Gösterilerin ardından katılımcılar, çocukları ayakta alkışladı.


 
Gösteriyi izleyenler arasında bulunan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, katkılarından dolayı Kemal Alpay, Hayati Apaydın ve Murat Sınırtaş’a teşekkür ederek kendilerine kartal heykelciği takdim etti. Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel,  yaptığı konuşmada: “Kartal Belediyesi olarak sanata ve kültüre verdiğimiz önemin meyvelerini topluyoruz. Yeni nesli, kültürle ve sanatla buluşturuyoruz  Şimdiye kadar hocalarımızın yetiştirdiği 2 bin 300 öğrencimiz oldu. Bugün de 212 öğrencimiz mezun oluyor ve bu çocuklarımız Kartal’ı yurtdışında yaptıkları gösterilerle temsil ediyorlar.” dedi.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kartal, Belediyesi, Çocuk, Halk, Oyunları, Gösterisi, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');