İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Adnan Hoca'nın Lüks Yaşamı
Adnan Hoca'nın Lüks Yaşamı
Vefat ve cenaze haberleri
Vefat ve cenaze haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Eski patiskalardan maske yaptı
Eski patiskalardan maske yaptı
Salgının İlk Bir Ayı: Covid-19 Salgını Bir Sınıf Sorunudur
Salgının İlk Bir Ayı: Covid-19 Salgını Bir Sınıf Sorunudur
Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 16:59 Bu haber 893 kez okundu
 
Kartal Belediyesi, İlçedeki Sağlık Kuruluşlarını İkinci Kez Dezenfekte Etti
Korona virüsü olarak bilinen Covid-19 virüsünden halkı korumak amacıyla Kartal Belediyesi tarafından başlatılan ve toplamda 1 milyon metrekareden fazla kapalı alanın dezenfekte edildiği çalışmalar, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında da hız kesmeden devam etti.
- Haberi
Kartal Belediyesi, İlçedeki Sağlık Kuruluşlarını İkinci Kez Dezenfekte Etti

Ağırlıklı olarak sağlık kuruluşlarını hedef alan dezenfekte çalışmasında Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yakacık  Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi başta olmak üzere Kartal’da bulunan sağlık kuruluşları, ikinci kez kapsamlı bir şekilde dezenfekte işleminden geçirildi.

Büyük bir özveri ile salgının başladığı ilk günden itibaren çalışan 30 kişilik ekip, 4 günlük kısıtlama sürecinde, özellikle virüsün bulunabileceği sağlık kuruluşlarında, hastane çalışanlarının ve hastaların ortak kullanım alanlarını, asansörleri, merdivenleri, hasta odalarını, bekleme salonlarını, bankları, odaları, poliklinikleri, kapıları ve bahçeleri dezenfekte etti. Temas yoluyla bulaşan Covid 19’u yok etmek için yapılan 4 günlük çalışma sonucu, Kartal’daki sağlık kuruluşları, ikinci kez dezenfekte edilmiş oldu.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuya ilişkin açıklamasında “Dezenfekte çalışmalarımız, virüs salgınının gündeme geldiği ilk günden itibaren aralıksız devam ediyor. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını da fırsat bilerek çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Kartalımızın birçok noktasında dezenfekte işlemleri tamamlandı, dezenfekte ettiğimiz belli noktalarda da arkadaşlarımız, büyük bir emekle tekrar eden dezenfekte işlemlerine başladı. Komşularımızın sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için çalışma arkadaşlarım işlerinin başındalar. Sağlıklı günlere yeniden kavuşana kadar, çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Kartal, Belediyesi,, İlçedeki, Sağlık, Kuruluşlarını, İkinci, Kez, Dezenfekte, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı