İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 10:17 Bu haber 1095 kez okundu
 
Kartal Belediyesi'nden Çocuklara Afet Bilinci Eğitimi
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde, doğal afetlere karşı sosyal bilinç oluşturma çabasıyla hareket eden Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü; ilçedeki eğitim öğretim kurumlarında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi vermeye devam ediyor.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kartal Belediyesi'nden Çocuklara Afet Bilinci Eğitimi

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma uzmanlarının verdiği eğitim, çocuk ve gençlerde deprem, yangın ve sel gibi afetlere karşı bilinç oluşturulması amaçlanıyor.

 

Doğal afetlerde yapılması gerekenlerin anlatıldığı ve daha önce birçok okulda verilen ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi, Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nda, Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu Ana Sınıfı’nda verildi.

 

Kartal Belediyesi Sivil Savunma ekibinde görevli uzmanlar, olası İstanbul depremine ve diğer doğal afetlere yönelik hazırlanan 'Temel Afet Bilinci Eğitimi' projesi kapsamında öğrencileri; afet sırasında neler yapılması gerektiği, afet ve acil durum çantasının hazırlanışı ve acil durum telefonları hakkında bilgilendirdi. Öğrencilere, afet sırasında nasıl davranmaları gerektiği konusunda hayat kurtaran ipuçları, uygulamalı olarak gösterildi. Eğitim sırasında öğrencilerin sorduğu sorular da uzman ekip tarafından yanıtlandı. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından verilen eğitim programının, ilçedeki diğer okullarda devam edeceği bildirildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartal, Belediyesi'nden, Çocuklara, Afet, Bilinci, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');