İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 12:19 Bu haber 1582 kez okundu
 
Kartal Belediyesi yoğun programlarına devam ediyor
Programdan bazı başlıklar şöyle: Başkan Öz, ressam Bedri Baykam ile gazeteci Mustafa Tevfik Kızılkaya'nın konuştuğu paneli izledi. Kartal Belediyesi Okullarda Afet Bilinci Eğitimlerine Devam Ediyor. Gönül Çarşısı 40 Bin yurttaşa 405 Bin Yardım Malzemesi Ulaştırdı. Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen “Küçük Maceracılar Keşifte” etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu. Kartal Gönüllüleri Platformundan Kartal Belediyesi’nin Çevre Projelerine Destek.
(ÖZEL) Haberi
Kartal Belediyesi yoğun programlarına devam ediyor

BAŞKAN ALTINOK ÖZ “CUMHURİYET VE KAZANIMLARI” ADLI PANELE KATILDI

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan “Cumhuriyet ve Kazanımları” adlı panele katıldı.

 

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe ve yönetimi, ressam Bedri Baykam, gazeteci Mustafa Tevfik Kızılkaya, mahalle birim başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, dernek başkanları ve partililer katıldı. Moderatörlüğünü Muammer Çelebi’nin yaptığı, ressam Bedri Baykam ile gazeteci Mustafa Tevfik Kızılkaya'nın konuşmacılığında gerçekleşen panel, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

 

KARTAL BELEDİYESİ OKULLARDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

 

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” oluşturma çabasıyla hareket eden Kartal Belediyesi; ilçedeki eğitim öğretim kurumlarında verdiği deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerine devam ediyor.

 

GÖNÜL ÇARŞISI 40 BİN  YURTTAŞA 405 BİN YARDIM MALZEMESİ ULAŞTIRDI

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde kurulan Gönül Çarşısı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

 

Gönül Çarşısı içinde düzenlenen kitaplık da Kartallılara hizmet veriyor. Kitap okumak isteyen vatandaşlar, istediği kitabı buradan temin edebiliyor.

 

Kartal Belediyesi Gönül Çarşısı şubeleri:

 

Atalar Merkez                : 0 216 280 66 25

Hürriyet Mahallesi         : 0 216 280 64 14

Soğanlık Mahallesi        : 0 216 280 64 81

Uğur Mumcu Mahallesi : 0 216 280 64 66

 

 

KARTAL’IN KÜÇÜK MACERACILARI KEŞFE ÇIKTI

 

 

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü'nün Orman Haftası dolayısıyla bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği “Küçük Maceracılar Keşifte” etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte eğitim gören öğrenciler, sabah kahvaltılarının ardından Kartal Aydos Ormanı’nda yürüyüş yaptıktan sonra piknik alanına ulaştı. Orman Haftası kapsamında öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin, şehrin gürültüsünden uzak, doğayla baş başa bir gün geçirdiği etkinliğe öğrencilerin velileri de yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe ayrıca Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Yüksel, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Kartal’ın mahalle muhtarları katıldı.

 

 

KARTAL GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMUNDAN KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇEVRE PROJELERİNE DESTEK

Kartal Belediyesi, ilçede çevre duyarlılığını arttırmak için çeşitli kampanyalar, eğitim programları seminerler düzenlerken her geçen gün daha çok sivil toplum kuruluşundan destek görüyor.
Kartal Belediyesi, çevre kampanyalarına katılarak destek veren Kartal Gönüllüleri Platformu’na konuk oldu. Platform Başkanı Hülya Çimen Koyun’un daveti üzerine gerçekleşen buluşmada Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, platformun 20 üyesine, çevre konusunda hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Kartal Belediyesi’nin çevre kampanyalarına katılmaya ve destek vermeye devam edeceklerini belirten Kartal Gönüllüleri Platformu Başkanı Hülya Çimen Koyun, kendilerinin de dernekte atık yağ ve ambalaj atığı topladıklarını hatırlattı. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kartal, Belediyesi, yoğun, programlarına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');