İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 13:27 Bu haber 1771 kez okundu
 
Kartal’da Cemal Süreya anısına sempozyum düzenlendi
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 2. Geleneksel Cemal Süreya Sempozyumu gerçekleştirildi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kartal’da Cemal Süreya anısına sempozyum düzenlendi

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Cemal Süreya anısına anma ve şiir sempozyumu düzenlendi. Sempozyumun sunumlarını, gazeteci ve televizyon programcısı Tuba Emlek ile Artshop Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Vedat Akdamar üstlendi.

 

Etkinliğe Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Nihal Korkmaz, sempozyum konukları; şair-yazar Nalan Çelik, şair-yazar Ertan Mısırlı, şair-yazar Hilal Karahan, şair-yazar Volkan Hacıoğlu ve şair-yazar Emel Koşar, Doç. Dr. Dilek Kurt ile Kartallı şairler; İsmail Biçer, Ali Rıza Gelirli, Dilruba Nuray Erenler, Hüseyin Aslan, Semra Şimşek, Zeynel Kaya, Metin Kaya, Hüseyin Gül, Mehmet Ata Yiğiz, müzisyen Ozan Turhal ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

  

Programda konuşmacılar, Cemal Süreya’yı anlatarak usta şairin şiirlerini seslendirdi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel,  “Bu etkinliklerin dilden dile nesilden nesile aktarılmasını diliyorum. Yetişen yeni neslin şiirden, şiirin güzelliklerinden faydalanmalarını istiyoruz, o yüzden bu etkinlikleri ne kadar çok yaparsak o kadar çok faydalı olacağına inanıyoruz” dedi. Gökhan Yüksel, konuşmasının ardından Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Nihal Korkmaz’la birlikte sempozyumda yer alan konuşmacılar, şairler, yazarlar ve sanatçı Ozan Turhal’a plaketlerini takdim etti. Program, Kartal Belediyesi’nin ikram ettiği kokteyl ile sonlandı.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kartal’da, Cemal, Süreya, anısına, sempozyum, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');