İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 14:59 Bu haber 1325 kez okundu
 
Kartal’da kediler çevreci miniklere emanet
Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Kedi Evleri’ projesiyle ilçedeki sokak kedileri sıcak yuvalarına kavuştu. Kartallı çocukların kendi elleriyle yaptıkları kedi evleri, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, ilçenin birçok noktasına yerleştirildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kartal’da kediler çevreci miniklere emanet

Proje kapsamında Bedri Rahmi Eyüpoğlu İlkokulu öğretmenleri Melike Gedikli, Gülistan Çoban ve Asuman Öner, 2-E, 2-C ve 2-D sınıfı öğrencileri ile birlikte süt kutuları, plastik kaplar gibi kullanım ömrünü tamamlamış malzemelerden yaptıkları 30 kedi evini Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’a teslim etti. Kedi evleri, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Kartal’ın birçok noktasına yerleştirildi.

 

Projeye destek veren öğretmenlere doğa dostu kalem ve defter hediye eden Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, “Hem geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla, hem de sokakta yaşayan hayvanlara yuva olsun diye okulumuza bu projeyi önerdik. Bundan sonra da bu tür projelere devam edeceğiz. Böylelikle hem geri dönüşüm konusuna dikkat çekmekte, hem de sokak hayvanlarının barınmasına katkı sağlamaktayız. Atık malzemelerin hammadde olarak kullanılması, çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Kullanılmış kâğıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması, hava kirliliğini yüzde 74 - 94, su kirliliğini yüzde 35, su kullanımını yüzde 45 azaltmaktadır. 1 ton geri dönüştürülmüş kâğıt, 17 yetişkin ağacın kesilmesini engellemektedir” dedi.

 

Projeye destek veren Bedri Rahmi Eyüpoğlu İlkokulu öğretmenleri, böyle bir proje için emek vermekten mutlu olduklarını ifade ederek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kartal’da, kediler, çevreci, miniklere, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');