İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 10:54 Bu haber 685 kez okundu
 
Kartal’da Sevgililer Günü’ne özel konser verildi
Sinem ve Didem Balık kardeşlerin “Aşk ve Nostalji” konserini Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, eşi ile birlikte dinledi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kartal’da Sevgililer Günü’ne özel konser verildi

Klasik Müziğin Türkiye’deki önemli isimlerinden Sinem ve Didem Balık kardeşler, Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Aşk ve Nostalji konserinde; Giorni/ Ya Sonra( Ajda Pekkan/ Mina), Sans Toi Je Suis /Sessiz Gemi ( Hümeyra/ Christan Delagrange), Historia D’un Amor/ Benim bütün rüyalarım seninle ( Ertan Anapa/ Lucho Gatica),Un Calle nos Separa/ Anlamazdın ( Ayla Dikmen/Leo Dan) gibi şarkılar orijinal ve Türkçe sözleriyle, çift ses olarak seslendirildi.

 

Konsere Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve eşi Zeynep İlgi Okay, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Kandemir, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Perihan Sevim, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile Kartallı vatandaşlar katıldı.

 

“İnsan ruhunun onarımı sanattan geçer”

 

Sinem ve Didem Balık kardeşlerden Sinem Balık, “Biz bu konseri yapmaktan dolayı çok mutluluk duyuyoruz. Böyle bir zamanda insan ruhunun onarılması gerekiyor. Bu da sanattan geçer” dedi. Didem Balık ise; “Biz de bu topraktan gelen sanatçılarız. Bugün gelen izleyicilerimizin taleplerine göre şarkılar söyleyeceğiz. Tangolar, türküler söyleyeceğiz. Güzel bir repertuvar yaptık. Yurt dışında da konser veriyoruz. Üst düzey birçok yerde şarkı söyledik. Avrupa Parlamentosu’nda da şarkılar söyledik. Ama bugün bu ortamda sizlerin huzurunda olmanın tadı ve gururu bambaşka. Bizlere bu fırsatı sunduğu için Sayın Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Eşi Feray Öz, Sinem ve Didem Balık kardeşlere performansları için teşekkür edip Kartal heykelciği takdim etti.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kartal’da, Sevgililer, Günü’ne, özel, konser, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}