İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ali Kılıç'ın Soylu Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu
Ali Kılıç'ın Soylu Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu
Elazığ Kültür Ve Yardımlaşma Derneği 25. Kuruluş Yılını Kutladı
Elazığ Kültür Ve Yardımlaşma Derneği 25. Kuruluş Yılını Kutladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi 96 Yaşında!
Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi 96 Yaşında!
Erkan Duyar Anakent İSMEK Müdürü oldu
Erkan Duyar Anakent İSMEK Müdürü oldu
Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 16:57 Bu haber 993 kez okundu
 
Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in göreve geldiği günden itibaren büyük önem verdiği ve yürütülen çalışmaları yakından takip ettiği Cevizli Meydanı Projesi'nin meydan ve park aşamasında sona yaklaşıldı. Kartal Belediyesi personelinin yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda Cevizli Meydanı, çok yakında Kartalı vatandaşların kullanımına hazır hale gelecek.
- Haberi
Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor

CEVİZLİ MEYDANI AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Cevizli Meydanı Projesi ile ilgili olarak vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dikkate alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, projenin tamamlanması ve vatandaşların kullanımına sunulması için yoğun bir mesai harcıyor. Cevizli Meydanı Projesi tamamlandığında Kartallılar hem büyük bir yeşil alana hem de sosyal ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği devasa bir tesise kolayca erişim imkânına kavuşmuş olacak.

 

Haftanın 7 gününde çalışmaların devam ettiği ve çok yakın bir tarihte hizmete sunulması planlanan Cevizli Meydanı’nın "meydan ve park" kısmı yaklaşık 11 bin metrekareden oluşuyor. Bu devasa alanın yarısı, yani yaklaşık 5 bin metrekarelik alan ise yeşil alan niteliğini taşıyor.

 

Ayrıca meydan projesinde yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda yer alan süs havuzu ise granit kaplama ve ebatlı kayrak taşından oluşuyor. Cevizli Meydanı’nda 800 metrekarelik ahşap zeminli bir amfinin yanı sıra 2 bin metrekarelik çatı bahçesi, ahşap oturma duvarları, dinlenme alanları ve kent mobilyaları da bulunuyor.

 

Yaklaşık 500 metrekarelik bir alanı kaplayan 2 çocuk oyun alanında ise; temalı oyun grubu, çift ahşap tahterevalli, figürlü ahşap zıp zıp ve ahşap gondol salıncak yer alıyor.

 

Projenin ilk aşaması olan "meydan ve park" kısmında sona yaklaşılırken, projenin ikinci aşaması olan "kültür merkezi ve yüzme havuzu" kısmında ise çalışmalar devam ediyor. Proje tamamen bittiğinde, ilk aşamada yer alan yeşil alanlar ve meydana; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, kurs birimleri, spor salonu, otoparklar, tuvaletler ve teras da eklenmiş olacak.

 

Cevizli Meydanı, 3 Mahallenin İhtiyacını Karşılayacak

 

Cevizli Meydan Projesi’nin çok yakında Kartallı vatandaşların kullanımına sunulacağını ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bu proje ile Kartal’ın özellikle de Cevizli, Orhantepe ve Esentepe mahallesi olmak üzere toplam 3 mahallenin ihtiyacına cevap verilmiş olacak. Mahalle sakinleri yeşil alanlarda nefes alırken çocuklar da oyun alanlarında doyasıya eğlenebilecek. Vatandaşlarımızın refah düzeyini arttıracak ve yaşam kalitesini yükseltecek projelerin bir an önce hayat bulması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kartal’da yeşil alanları artırırken kadın ve çocuklara yönelik projeleri uygulamaya da büyük önem veriyoruz. Bu projede hem kadınlarımız hem de çocuklarımız için çok sayıda hizmeti içerisinde barındırıyor. Kartallı komşularımıza çok yakında açılacak olan Cevizli Meydanı için şimdiden hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Kartal,, Devasa, Bir, Yeşil, Alana, Daha, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı