İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 10:19 Bu haber 1568 kez okundu
 
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ATV’ye reyting desteği
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki ilkokullara, ATV'deki "Sorularınızı Cevaplıyor" isimli dini programa katılım çağrısının yapıldığı resmi bir yazı gönderildi.
- Haberi
Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ATV’ye reyting desteği

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik Süreyya Paşa İlkokulu ve Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokulu’na skandal bir yazı gönderdi. Yazıda Nihat Hatipoğlu’nun ATV'de yayınlanan "Sorularınızı Cevaplıyor" programına öğrencilerin telefonla bağlanarak soru sormaları talep edildi. Bu talebin ATV'den gelen istek üzerine olduğu belirtildi.

 

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka’nın imzasını taşıyan yazıda şu ifadeler yer aldı:

 

“ATV ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu "Sorularınızı Cevaplıyor" adlı programda Resmi/Özel okullarla canlı bağlantı kurup öğrencilerin din ve İslam üzerine sorularını canlı yayında cevaplama isteği ile ilgili İlgi (a) sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı ile ilgi (b) sayılı e-posta ve ilgi (c) sayılı Valilik Oluru ekte gönderilmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

 

Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Ata Esen konuyla ilgili, “Özel bir televizyon kanalında dini program yapan birinin programına öğrencilerin bağlanıp soru sorması için seferberlik ilan ediliyor. Devletin resmi kurumu buna alet ediliyor. Bundan acı ve vahim bir şey olamaz” dedi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kartal, İlçe, Milli, Eğitim, Müdürlüğü'nden, ATV’ye, reyting, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');