İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 13:25 Bu haber 684 kez okundu
 
Kartal'ın sokak müzisyenleri bu kez sahnede çaldı
Kartal’da sokaklarda müzik yapan sanatçılar, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kartal Kent Konseyi Kültür ve Sanat Komisyonu’nun işbirliği sonucunda hayata geçirilen proje ile Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahne aldı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kartal'ın sokak müzisyenleri bu kez sahnede çaldı

Kartal Kent Konseyi Kültür ve Sanat Komisyonu Üyesi sanatçı Ayla Karacan yönetiminde, sokak müzisyenlerinin sahne aldığı konser öncesinde Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekin konuşma yaptı. Songurtekin, Kartal Kent Konseyi’nin daha önce de anlamlı projelere imza attığının altını çizerek, katkılarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar’a teşekkür etti. Ardından sözü alan sanatçı Ayla Karacan ise sokakta müzik yapan sanatçıların zamanlarından ve işlerinden feragat ederek çalışmalara katıldığını ve ortaya güzel bir birlikteliğin çıktığını söyledi.

 

Yaklaşık 1 buçuk saat süren konserde keman, gitar, bağlama, klarnet gibi enstrümanları çalan müzisyenler, sevilen eserleri de seslendirdi. Konserin sonunda Ayla Karacan, Hollanda Kraliyet Orkestrası’nın her sene bir enstrümanını kraliçeye hediye ettiğini, Kartal’da gerçekleşen bu projeyi duyan dostları aracılığı ile bu yıl kraliçeye verilen kemanın sokak müzisyenlerinden Efe Gencer’e hediye edileceğini açıkladı. Etkinlik, katılımcılara  teşekkür belgesi verildikten sonra sona erdi. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kartal'ın, sokak, müzisyenleri, bu, kez, sahnede, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}