İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 17:30 Bu haber 591 kez okundu
 
Kartal'lı kadınlar ürettikleri el işlerin satıyor
Kartal Kadın Kooperatifi üyeleri, ürettikleri el işi ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlıyor.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kartal'lı  kadınlar ürettikleri el işlerin  satıyor

 

Hamam Sokağı'nda kooperatif üyeleri için ayrılan bölümde, takılar, giysiler, aksesuarlar, örgüler, oyuncaklar ve çeyiz ürünleri satılıyor.

Ayrıca kadınlar, evlerinde yaptıkları yemekleri de burada vatandaşların beğenisine sunuyor.

Kartal Kadın Kooperatifi üyelerinden Emel Güven, yaptığı açıklamada, kooperatifi ev kadınlarını bilinçlendirmek ve sosyal hayata kazandırmak için kurduklarını söyledi.

Kooperatifi kurmadan önce Kartal Belediyesi Kadın Emeğini Vakfının açıldığını belirten Güven, şunları kaydetti:

"Bunun adı altında Halk Eğitim Merkezlerine broşürler gönderdiler. Evdeki kadınları sokağa çekebilmek, onlara istihdam sağlamak adına yapıldı. 'El emeklerinizi alıp gelin bir pazar açalım' dedik. Ben de bir kursa gidiyordum. Bir afiş gördüm bu konuyla ilgili, çok hoşuma gitti. Ürünlerimi aldım, müracaatımı yaptım ve bu işin bir parçası oldum. Vakıf ve İstanbul Ajansı sponsorluğunda mahalledeki 300 kadına seminerler verdik. Girişimci ruhu aşıladık. Paranın nasıl kazanılacağı hakkında bilgiler verdik. Seminerlerden kazandığımız insanlar oldu. El emeklerini alıp satmaya geldiler. Evden bir adım olsun dışarı adım atıp ekonomik özgürlüklerini kazanmaya başladılar."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kartal'lı, , kadınlar, ürettikleri, el, işlerin, , satıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');