İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 14:46 Bu haber 1444 kez okundu
 
Kartal ve Ataşehir’de Sıfır Atık Çalışmaları
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda, “Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı” hazırlandı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kartal ve Ataşehir’de Sıfır Atık Çalışmaları

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK ATÖLYESİ

 

Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Ekolojik Pazar Birimi ve Buğday Derneği İşbirliği ile düzenlenecek olan etkinlik, başarılı yorumcu Zeliha Sunal’ın katılımıyla gerçekleşecek. Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Alanı’nda yapılacak olan atölye çalışmasında vatandaşlarımız; Zeliha Sunal ile birlikte boş yoğurt kaplarından sepet, tuvalet kâğıdı rulosundan da müzik aleti yapacak. Atölye çalışması; 6 Mayıs Pazar günü 11.00-14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Ücretsiz olan etkinliğe katılacak vatandaşların, yanlarında boş yoğurt kabı ve tuvalet kâğıdı rulosu getirmesi yeterlidir.

Saat: 11.00

Tarih: 6 Mayıs Pazar 2018

Yer: Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Alanı

 

ATAŞEHİR'DE   0 ATIK TOPLANTISI 

Bu proje kapsamında, Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kaymakamlığı ve geri dönüşüm firmalarının desteğiyle 3 Mayıs Perşembe günü 09.30-12.00 saatleri arasında “Ataşehir’de Sıfır Atık Toplantısı” düzenlenecek.

 

Ataşehir’deki tüm kamu kurumlarının yetkilileri, Çevre Şehircilik Bakanlığı temsilcileri ve mahalle muhtarlarının da katılacağı eğitim semineri Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirilecek.

 

Toplantıda, Ataşehir Belediyesi’nin “Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Projesi Uygulamaları” ile TAP, DEHA ve ELDAY geri dönüşüm firmalarının sunumları olacak. Ayrıca toplantıda katılımcılarla “Sıfır Atık” konusunda fikir alışverişinde bulunularak, bundan sonraki uygulamalar hakkında konuşulacak.

 

“Ataşehir’de Sıfır Atık Toplantısı”na tüm halkımız  davetlidir.

 

Tarih: 3 Mayıs 2018

 

Yer: Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü

 

Saat: 09.30-12.00

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Merdivenköy yolu. OPET Benzin İstasyonu arkası NO/9

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kartal, ve, Ataşehir’de, Sıfır, Atık, Çalışmaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');