İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pişkin Hırsızlar
Pişkin Hırsızlar
Tasarımcılar Kapadokya'ya Gidiyor
Tasarımcılar Kapadokya'ya Gidiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepe ile Filistin Arasındaki Proje İşbirliği Gelişiyor
Maltepe ile Filistin Arasındaki Proje İşbirliği Gelişiyor
Ataşehir Belediyesi Ramazan Programı
Ataşehir Belediyesi Ramazan Programı
Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:48 Bu haber 1503 kez okundu
 
KARTALLI ANNELER SERTİFİKALARINI ALDI
Kartal Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle düzenlenen eğitim programını başarı ile tamamlayan Kartallı annelere, “Annelikte Eğitim Programı” sertifikaları verildi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
KARTALLI ANNELER SERTİFİKALARINI ALDI

Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; İmam Aydın ve Adem Uçar’ın yanı sıra Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Yücel, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ile birlikte sertifika almaya hak kazanan anneler ve aileleri katıldı.

 

Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim alan 3-6 yaş arasındaki çocukların annelerinin katıldığı eğitimde, 50 anne 13 hafta boyunca; annelerin ebeveynlik rolleri, annelerin çocuk gelişimi konusunda bilgilendirilmesi ve anne ile çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmek için neler yapılabileceği gibi konulardaki eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazandı.

 

Sertifika töreni; Kartal Belediyesi Meclis Salonu önünde düzenlenen kokteyl ile başladı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen törenin açılışına katılan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Burada esas olan Cumhuriyet değerlerine saygılı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmektir. Kartal Belediyesi’nin kreşlerinde görevli arkadaşlarımıza ve Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Nazlı Enif Dipşar’a bu doğrultuda gösterdikleri gayret ve çalışmalar için teşekkür etmek isterim. Bildiğiniz gibi Kartal’da bugün 14 tane kreşimiz var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in ortak vizyonu ile her mahalleye bir kreş açılması doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunlar bizim olmazsa olmaz projelerimiz arasındadır.” dedi.

 

Başkan Yardımcısı İmam Aydın’ın konuşmasının ardından Annelikte Eğitim Programı’na katılan 50 anne ve eğitmenlerin 13 haftalık eğitim sürecinde çekilen fotoğraflardan hazırlanan slayt gösterisi izlendi.  

 

Eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan annelere, sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: KARTALLI, ANNELER, SERTİFİKALARINI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı