İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 12:28 Bu haber 5665 kez okundu
 
Kartalspor : Kartal Stadı Meydan Olacak, Yeni Stadın Tapusunu Aldık
Kartalspor yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensupları ile bir araya gelerek, Kartal Stadı hakkında açıklamalarda bulundu.
Spor Haberi
Kartalspor : Kartal Stadı Meydan Olacak, Yeni Stadın Tapusunu Aldık

Kartalspor tesislerinde  gerçekleşen kahvaltılı toplantıya, Kartalspor Başkanı Ali Apaydın, genel sekreter Nurettin Canpolat ve diğer yöneticiler ev sahipliği yaparken; yerel basın ve bazı ulusal basın temsilcileri açıklamaların ardından sorularına yanıt aradı.

Aynı zamanda uzun yıllardır  Kartal Belediyesi’nde çalışan ve şimdiki başkan yardımıcısı da olan Kartalspor Başkanı Ali Apaydın, habercilerin gününü kutladıktan sonra, Kartal’ın 25 Şubat 1972’de plana kavuştuğunu ve stadın yerinin ticari alan olduğunu  açıkladı. 31 Mart 1986’da plan değişikliği ile ilgili alanın stad olduğunu ve 20 yıl böyle kaldığını belirten Apaydın, 2006 yılında Arif Dağlar’ın belediye başkanlığında stad olmaktan çıkarıldığını, fakat stad faaliyetlerinin devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“ 2009 yılında göreve başlayan Altınok Öz’ün Kartal Stadı için tek yaptığı çürük raporu çıkarmak oldu.  Karyapsan’ın 31 Mart 2016 tarihli  riskli yapı kararını, TFF dahil ilgili birimlere iletti.  Böylece Kartalspor maçlarını  ve antremanlarını  Bulvar Stadında  yapmaya başladı.”

Yıkılacak Kartal Stadı için rant çağrışımları yapan spekülasyonlara da değinen Başkan; “ Kartal Stadı’nın  8 bin 70 metrekaresi belediyenin, 3  bin küsuru hazinenindir. Burası Kartal Belediyesi ve İBB’nin birlikte verdiği kararla meydan olarak düzenlenecek. Kot farkından  -1 katı ticari alan olabilir. En alt otopark olacak ve gerektiğinde sığınak olarak kullanılabilecek. Basın olarak bunu takip edin.29.11.2017 tarih ve 169625 sayılı yazıyla Milli Emlak görüşü soruldu, gelen yanıta gçre davranılacak.” dedi.

Kartal Adliyesi yanındaki Gölet adı verilen bölgeye yeni Kartal Stadı’nın yapılacağı müjdesini veren başkan, habercilere tapuyu gösterdi.  Apaydın, “30 dönümlük arazi -ki bu mevcut stadın 3 katıdır- Kartalspor’a tahsis edildi. 9 bin 153 m2 arazinin tapusunu da 1 Aralık 2017’de aldık. Çevre Bakanlığı planında da yer alıyor. 12 bin 500 kişilik stad, antreman sahası, futbolcular için otel ve benzeri tesislerin yer alacağı projeyi, Kasımpaşa Ve Başakşehir Stadlarını yapan Arima Mühendisliğe verdik.” dedi.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kartalspor, :, Kartal, Stadı, Meydan, Olacak,, Yeni, Stadın, Tapusunu, Aldık,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');