İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 12:12 Bu haber 1761 kez okundu
 
"Kendi suretinde medya yaratma çabası"
Tek Tipe Karşı Mücadele Platformu, Doğan Medya'nın satılmasıyla ilgili "Kendi suretinde bir gazeteci, kendi suretinde bir medya yaratmayı amaçlayan siyasi iktidar, gerçeklere saldırmaktadır" açıklaması yaptı.
Ekonomi- Politik Haberi

Tek Tipe Karşı Mücadele Platformu, Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada medyanın da tek tipleştirilmeye çalışıldığını belirtti.


OHAL/KHK rejimiyle tüm muhalif basın yayın organlarının kapısına kilit vurulduğu hatırlatılan açıklamada, "İktidardan değil gerçekten yana habercilik yapan, emekçilerin, barışsever ve özgürlükçü güçlerin sesini duyuran basın yayın kurumları, gazeteci ve yazarlar tasfiye, gözaltı, tutuklama ve yargı eliyle baskı altına alındı. Bir yandan halkın gerçeklere ulaşma hakkı tek tip havuz medyası eliyle ortadan kaldırılırken bir yandan da denetimi sağlamakta zorlandığı sosyal medya ve internet yayıncılığına yönelik yeni yasak ve uygulamalar devreye sokularak ‘son nefes borularının da tıkanması planlanmakta" denildi.


"Faşizmin hayatın her alanında mutlak denetim ve yönelimi çerçevesinde medya da tek tipleştirilmeye çalışılıyor" denilen açıklamada, bunun son örneğinin Doğan Yayın Holding'in Demirören Holding'e satışı olduğu kaydedildi.


 


Açıklamada "Hükümet 'çözüm' dediğinde çözüm, 'savaş' dediğinde 'savaş' diyen Doğan Medya'nın bu kadar kişiliksiz ve tetikçi bir sesin öncülüğünü yapmasına dahi siyasi iktidar tahammül edemedi" denildi.
Açıklamada, "Yaratmak istediğiniz tek tip gazetecilik, tek tip medya ve yayıncılık anlayışıyla gerçeklerin ortadan kaldırılmasına karşı da mücadele edeceğiz. Gerçeğin gücü karşısında ne yasaklarınız ve baskılarınız ne de sansür ve zorbalığınıza müsaade edeceğiz… Her zaman ve her yerde gerçeği haykırmaktan asla vazgeçmeyecek, önünüzde diz çöküp size biat etmeyeceğiz" ifadeleri yer aldı.

 

ETHA

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: "Kendi, suretinde, medya, yaratma, çabası",
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');