İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 10:42 Bu haber 2206 kez okundu
 
Kılıç. 18 Mahallede Sokak İftarları Düzenleyeceğiz
Maltepe’ye bir dönem daha hizmet etmek istediğini açıklayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, Esenkent mahallesinden yüzlerce kadın alkışlarla destek vererek, “Yola devam” dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
Kılıç. 18 Mahallede Sokak İftarları Düzenleyeceğiz

Maltepeli kadınlardan Başkan Ali Kılıç’a tam destek

 

 

18 mahalleden kadınlarla halk toplantılarını sürdüren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Esenkent mahallesinden yüzlerce kadınla kahvaltıda bir araya geldi. 

 

Kılıç, yeni hizmet binalarının ve kültür merkezlerinin de temelini attıklarını belirtirken, “18 mahalleye kreş sözümüz var. Yıl sonuna kadar tüm mahallelerimizde kreşlerimizi tamamlayacağız. Altayçeşme’de Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temelini atıyoruz. Fındıklı’ya yaşam merkezi inşa edeceğiz. Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerimizin 40 yıllık imar ve tapu sorunu çözmek üzereyiz. Cevizli’de kurban kesim alanı olarak bilinen boş araziye 44 dönümlük bölgenin en büyük şehir parkını yapıyoruz. Göreve gelmeden önce 22 maddeden oluşan seçim bildirgemizde, ilçemizin temel sorunlarını tespit edip, çözeceğime söz vermiştim. Önümüzdeki dönemde de sizlere hizmet etmek için belediye başkanlığı görevine yeniden talibim. Sizler de destek verirseniz bugünden temelini attığımız projelerimizi hep birlikte ilçemize kazandıracağız” dedi. Kılıç’ın bu sözlerine alkışlarla destek veren kadınlar, Kılıç’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, birlikte yola devam etmek istediklerini dile getirdi.

 

RAMAZANDA HER MAHALLEYE İFTAR SOFRASI

 

Ramazanın yaklaştığını anımsatan  Kılıç, “Bu Ramazan ayında Maltepemizin 18 mahallesinde sokak iftarları düzenleyeceğiz. Her yıl Organik Pazar alanında yaptığımız geleneksel Ramazan eğlencesini, bu yıl tüm mahallelerimize taşıyarak, halkımızın ayağına gideceğiz. Ayrıca İstanbul imparatorluklara ev sahipliği yapan çok zengin tarihi ve dini mirasa sahip bir şehir. Yine Ramazan ayında kutsal mekanlarımıza, tarihi camilere, türbelere ücretsiz inanç turları düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kılıç., 18, Mahallede, Sokak, İftarları, Düzenleyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');