İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 14:18 Bu haber 1513 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu ; Cumhuriyet Parkını gezdi
Adalet mücadelesi için Ankara’dan 420 km yürüyerek Maltepe’mizde milyonlarla buluşan CHP Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte bu güzel Cumartesi günü Anadolu Yakası’nın en büyük yeşil alanlarından biri olarak Maltepemize kazandırdığımız Cumhuriyet Parkı’ndayız.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Kılıçdaroğlu ; Cumhuriyet Parkını gezdi

Kılıçdaroğlu 44 dönümlük Maltepe Cumhuriyet Parkı’nı ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi tarafından 29 Ekim’de açılan ve Anadolu Yakası’nın en büyük parklarından biri olan Cumhuriyet Parkı’nı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
Maltepe Cevizli Mahallesi Tugayyolu Caddesi’nde bulunan 44 dönümlük arazi üzerine yapılan ve Maltepe Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda görkemli bir törenle açılan Cumhuriyet Parkı’nı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Maltepe Belediyesi başkan yardımcıları eşlik etti. İncelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu’na park ile ilgili bilgi veren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Burası 44 dönümlük bir arazi. Eskiden kurban kesim alanı olarak kullanıyordu. Biz Maltepelilere danıştık. Burada ne yapılmasını istersiniz dedi. Park istiyoruz dediler. İki yıllık bir çalışmanın sonucunda 44 dönümlük bu araziyi, bölgenin en büyük yeşil alanlarından birine dönüştürdük. Parkımızda gül bahçesi, yapay bir gölet, seyir terasları, yürüyüş ve koşu parkuru ve çocuklar için oyun alanları bulunuyor. Parkımızın diğer bölümünde ise çalışmalarımız devam ediyor. Buraya da güzel bir spor alanı yapacağız” dedi. Spor yapmak için parka gelen vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Anadolu Yakası’na ve Maltepe’ye böylesi büyük bir yeşil alanın kazandırılmasından dolayı memnuniyetini dile getirirken, emeği geçenleri de tebrik etti.
PARKTA YOK YOK
Anadolu Yakası’nın en büyük yeşil alanlarından biri  olarak nitelendirilen Cumhuriyet Parkı’nda 4 bin 500 metrekare gölet, etrafında 2 adet seyir terası, kafeterya, etkinlikler için 500 kişilik anfi tiyatro, bebek bakım odaları, engelli lavaboları, 400 metrekare çocuk oyun grubu ve 900 metrekarelik koşu parkuru bulunuyor.
Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Kılıçdaroğlu, ;, Cumhuriyet, Parkını, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');