İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 12:30 Bu haber 1950 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: İmam Hatipleri neden kapatalım?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genç İmam Hatipliler Derneği'nin üyeleriyle sahurda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, sabah da, Çalar Saat programında, sahur porgramını değerlendirerek, CHP iktidarında imam hatipleri kapatmayacaklarını bildirdi.
Ekonomi- Politik Haberi
Kılıçdaroğlu: İmam Hatipleri neden kapatalım?


Genç İmam Hatipliler Derneği üyeleri, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi birlik ve beraberlik örneği göstermek için CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile İstanbul'da sahurda buluştu. Sahur programında imam hatip lisesi öğrencisi yüzde 55 görme engelli Ceylan Ekinci, yaptığı tabloyu Kılıçdaroğlu'na hediye etti.


Dernek Başkanı Muhammet Samet Akkaya, sahur programına ilişkin "İmam hatipliler olarak 'Cumhur' ve 'Millet' ittifakının temsilcileriyle bir araya gelerek, sahur yaptık. 'Cumhur İttifakı'ndan AK Parti, 'Millet İttifakı'ndan ise CHP ile bir araya geldik. Malumumuz, Türkiye 24 Haziran seçimlerine gidiyor. Havada fazlasıyla bir gerginlik var. Oysa ülkemizin birlik ve beraberliğe her şeyden fazla ihtiyacı var. Biz imam hatipliler olarak bu birlik ve beraberliği sağlamak istiyoruz. Bunun için de elimizi taşın altına koyduk. Hamdolsun, güzel iki program gerçekleştirdik. Amacımız, tamamıyla hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajı verebilmekti. İnşallah verebildik, diye umuyoruz. Gönül isterdi ki imam hatipliler olarak tüm siyasi parti liderlerini aynı masada buluşturup, birlik ve beraberlik çağrısını yineleyelim. İnşallah seçimden sonra Türkiye’mizde böyle tablolar görebiliriz, diye ümit ediyoruz" dedi.

 

"İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" 

 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de canlı yayınlanan "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Küçükkaya'nın, sahurda imam hatiplilerle bir araya geldiğini aktarması üzerine Kılıçdaroğlu, son derece güzel bir program olduğunu belirterek, gençlerin siyaseten kendilerine dayatılan bir anlayışı reddettiğini söyledi.

 

NİYE KAPATALIM İMAM HATİPLERİ?

 

Bu gençlerle daha önce de TBMM'de bir araya geldiklerini belirten Kılıçdaroğlu, sahur programında kendisine imam hatiplerin kapatılıp, kapatılmaması yönünde sorular sorulduğunu dile getirerek, "İmam hatipler hiçbir şekilde kapatılmayacak. Niye kapatalım imam hatipleri? Türkiye'de birlik ve bütünlüğü sağlamak zorundayız. Genç imam hatiplilere bu konuda büyük görev düşüyor. Onlar ön yargısız yaklaşıyorlar. Onlar hiç kimsenin arka bahçesi olmak istemiyorlar. Daha özgür, daha rahat düşünmek istiyorlar, tartışmak, konuşmak, dünyayı keşfetmek istiyorlar." diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve gece

İmam Hatiplilerin sahur programına, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, İmam, Hatipleri, neden, kapatalım?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');