İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, 3’ü ağır 9 kişi yaraland
İşçi servisi ile otomobil çarpıştı, 3’ü ağır 9 kişi yaraland
KALİPSO KRALI  SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KALİPSO KRALI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Markette sakatlanan müşteriye 7,5 milyon dolar tazminat
Markette sakatlanan müşteriye 7,5 milyon dolar tazminat
ALİKEV maratona katılıyor
ALİKEV maratona katılıyor
Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 16:00 Bu haber 2065 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu'na Demokrasi Ödülü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1982 yılından beri verilen Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği - IAPC Demokrasi Ödülü’nü kazandı.
- Haberi
Kılıçdaroğlu'na Demokrasi Ödülü

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’da başlayan ve İstanbul Maltepe Meydanı’nda sona eren "Adalet Yürüyüşü"nü düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Demokrasi Ödülü verilmesine karar verildi.

IAPC Demokrasi Ödülü, her yıl dünyanın herhangi bir ülkesinde demokrasiyi teşvik eden, demokratik düşüncenin yayılmasına katkı sağlayan veya cesaretle demokratik değerlerin ve süreçlerin gelişimine katkıda bulunan kişi ya da kurumlara veriliyor.

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği IAPC (International Association of Political Consultants), dünyanın her yanından üyeleri olan 50 yıllık bir dernek. Dernek üyeleri, gösterilen adaylar arasında oylama ile Demokrasi Ödülü’nü almaya layık görülen adaylar arasında seçim yapıyor ve kazanan isim, derneğin her yıl düzenlediği Dünya Konferansı’ndan hemen önce açıklanıyor. 2017 yılı IAPC Demokrasi Ödülü, 9-12 Kasım tarihleri arasında İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te yapılacak olan IAPC 50’nci Dünya Konferansı’nın ardından düzenlenecek olan törenle sahibine verilecek.

Demokrasi Ödülü bugüne kadar arasında Lech Walesa, Willy Brandt, Margaret Thatcher, Mikhail Gorbachev, Vaclav Havel, Hans-Dietrich Genscher, Nelson Mandela, Jimmy Carter, İzak Rabin, Dr. Şirin Ebadi, Viktor Yushchenko, Bill Clinton ve Dr.Mir Hüseyin Musavi gibi isimlere verildi.

International Association of Political Consultants ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu'na, Demokrasi, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı