İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 09:39 Bu haber 1255 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Parka ve postalı öğrenciliğimden beri giyerim
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul için anket çalışması yaptırmadıklarını belirten Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanına yanıt olarak, "52 şehit verilen yerde, şov mu yapılır" dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
Kılıçdaroğlu: Parka ve postalı öğrenciliğimden beri giyerim

"Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi’nin haberine göre Meclis’teki makamında bir grup gazeteciye konuşan Kılıçdaroğlu’na İnce’nin önceki gün gündeme getirdiği anket iddiası soruldu.

Genel başkanlık yarışında Kılıçdaroğlu’na yenilen İnce, genel merkezin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başkan adayı belirlemek için üyeler arasında bir anket yaptırdığını söylemişti.

CHP’li vekil, “Bu anketin sonucunu da biliyorum ve teşekkür ediyorum” diyerek anketten kendisinin çıktığını ima etmişti.

 

"BİZİM BİR ÇALIŞMAMIZ YOK "

Kılıçdaroğlu, anket iddiasına ilişkin şunları söyledi: “Yok öyle bir şey. Öyle bir anket de yok, çalışma da yok, açıklama da. Çeşitli anket kurumlarının çalışmaları var ama biz de sizlerin gördüğü anket sonuçlarına bakıyoruz. Özel bir anket çalışması yapılmış değil. Hiçbir yer için yapılmış değil.”

İstanbul belediyesi için adayların fazlalığı sorulan CHP lideri “Bu da bizim İstanbul’u kazanacağımızın güçlü dışavurumudur”diyerek yerel seçimlere dair şunları kaydetti: “Ne gündemimize aldık ne de konuştuk. Sadece sizin gündeminizde var, bizim gündemimizde yok. İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır yok bizim gündemimizde. Ama medyada haber oluyor, ben de merakla okuyorum.”

 

 

Kılıçdaroğlu, vur patlasın- çal oynasın ortamını eleştirdiğini söylemişti. 

 

"ÖĞRENCİYKEN PARKA DA GİYDİM, POSTAL DA..."

 

Hatay’a gidecek olan Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şimdi duydum ki Hatay’a gidiyormuş. Hayırdır ya? Günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim” demesi soruldu.

CHP liderinin yanıtı şöyle: “Parka ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum, onun haberi bile yok. Gerçekten öğrenciliğimde giydim. Bizim vatanseverliğimiz parka ve postal vatanseverliği değildir. Önce ruh olarak vatansever olacaksınız. Reklam üzerinden vatanseverlik olmaz.”

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanının “Sanatçılarla bizim ziyaretimizi eleştirdi ama şimdi kendisi de gidiyor” sözüne de şu yanıtı verdi: ”Sanatçılarla gidişini eleştirmedim. Orada klarnet, eğlence, davul ve zurna yani eğlence olmasını eleştirdim. Yani 52 şehit verdikten sonra ‘Yaylalar’ türküsüyle, bilmem nelerle falan şov yapıyorsunuz. 52 şehidin olduğu yerde şov mu yapılır? Ben bunu eleştirdim. Sanatçıların o ortama alet edilmesini de doğru bulmadım.”

 

 

 

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Parka, ve, postalı, öğrenciliğimden, beri, giyerim,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');