İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 10:09 Bu haber 1396 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Pendik'te tapuları vereceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da düzenlenen ‘Sosyal Demokrat Belediye Başkanları’ toplantısında kendisi hakkında fezleke hazırlanmasıyla ilgili “ Sizin feriştahınız gelse benim gözüm korkmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, Pendik Çınardere'ye tapu verme sözünü de yineledi.
Ekonomi- Politik Haberi
Kılıçdaroğlu: Pendik'te tapuları vereceğiz

Kılıçdaroğlu'nun konuşması özetle şöyle:

 

GERİ ADIM ATMAYIZ


Belediye başkanlarımızın üzerinde baskı olduğunu biliyorum. Gelip denetim yapıyorlar hiçbir şey bulamıyorlar. Vatandaşa ikram edilen çayı eleştiriyorlar. Çünkü başka eleştirecek konu bulamıyorlar.

Bana diyorlar ki ‘devlet memuruyken maaş dışında para kazanmadı.’ Evet maaş dışında para kazanmadım, haram yemedim, cebimi düşünmedim, yolsuzluk yapmadım. ‘Acaba CHP iktidar olursa biz malı nasıl götüreceğiz?’ Onun telaşındalar.

 

Savcılara talimat vereceksin, ‘Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlayın.’ Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak, biz geri adam atacağız. Bir milim geri adım atmayız. Sizin feriştahınız gelse benim gözüm korkmaz. Biz Kuvayı Milliyeciyiz, onlar gibi değiliz. 

 

DOLARA  MERAKI NEREDEN?


Şehir hastanesi yapıyorlar. Müteahhit bizden, arsa bizim arsamız, her şeyi Türkiye’de üretiliyor. Niye ihaleyi dolarla yapıyorsun?

 

Yeşile merakın nereden geliyor senin? O zaman Merkez Bankası’nı kapat, TL’yi de kaldır ‘Bu memlekette dolar geçerlidir’ de. Dedi ki, ‘her vatandaş dolarını bozdursun.’ Sevgili Erdoğan senin servetinde dolar vardı o dolarları sen bozdurdun mu? Sen ve yandaşların Man Adası’ndaki bir sterlinlik şirkete 15 milyon dolarlık mal sattınız. Bu parayı TL’ye çevirdin mi? Ben böyle konuştuğum için yine savcılar harekete geçecek. Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenleyelim diyecekler. 

Dolar aldı başını gidiyor kim kazanıyor? Bankada doları olanlar. Bu beyler, din iman edebiyatı yapıp akşam evinde viski kadehi ile sohbet edenlerdir. Bu Ankara’daki beylerin döviz hesapları var. Türkiye’deki hesapları ortaya çıkmasın diye yurtdışında döviz hesapları açtırıyorlar. 

 

 

OHALDE    OHAL NEDEN ?


20 Temmuz darbesi oldu, OHAL ilan edildi. Karar almışlar üç ay daha uzatıyorlar. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, ‘FETÖ’cüleri temizledik’ diyor. Temizlemişseniz kimin için OHAL ilan ediyorsunuz? ‘STK’ların, esnafın, sanayicinin, sesini kesmek istiyoruz, onun için OHAL ilan ediyoruz’ diyorlar. 

Geçen davet etmiş beni, ‘Kılıçdaroğlu sen er meydanından kaçansın.’ Meydanı sen belirle gelmeyen şerefsizdir. Ama tık yok beyefendiden. Kıspet giyecek halimiz yok, neyle oturacağız er meydanına, akılla, bilgi ve birikimle oturacağız. Bu ülke papağanlar ülkesi mi? Bu ülkede farklı bir düşünce olmayacak mı?”

 

O TAPULARI VERECEĞİM


İstanbul’dan Çınardere’den bir grup vatandaş geldi, hepsi gecekonduda oturuyor. Diyorlar ki, Kartal Belediyesi tapu veriyor, Pendik niye vermiyor. Dedim ki, çok basit veririz ama vermemiz için Pendik’i bize vereceksiniz. Havuz medyası, vay efendim hazine arazisine gecekondu yapanlara Kılıçdaroğlu tapu vaat ediyor. Vallahi de billahi de tapuyu vaat ediyorum. Vereceğim o tapuları size.

 

HÜRRİYET

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Pendik'te, tapuları, vereceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');