İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 17:51 Bu haber 682 kez okundu
 
Kızıl Ordu Korosu, 90. yılında, İstanbul'da konser verecek
Dünyanın en eski ve en büyük ordu korolarından Aleksandrov Rus Kızıl Ordu Korosu ve Dans Topluluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olacak.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kızıl Ordu Korosu, 90. yılında, İstanbul'da konser verecek

Dünyanın en eski ve en büyük ordu korolarından Aleksandrov Rus Kızıl Ordu Korosu ve Dans Topluluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 5-6 Mart tarihlerinde İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

 

2016 yılında geçirdikleri ve şef V.Halilov dahil 64 üyelerini yitirdikleri uçak kazasından sonra ilk yurtdışı konserini geçtiğimiz yıl İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştiren Kızıl Ordu Korosu, üçüncü kez İBB CRR sahnesine çıkacak. Dünyanın birçok yerinde sahne alan koronun repertuvarında Mehter ve 10. Yıl Marşı dahil 2 binden fazla eser bulunuyor.

 

Kızılordu Merkez Karagahında 1928'de kurulan koro, ilk gösterisini aynı yıl savaştaki askerler ile Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği halklarına moral vermek amacıyla gerçekleştirdi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kızıl, Ordu, Korosu,, 90., yılında,, İstanbul'da, konser, verecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}