İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Petrol anlaşması yeni bir sürecin habercisi
Petrol anlaşması yeni bir sürecin habercisi
Kurban Bayramı Çocuğa Nasıl Anlatılmalı ?
Kurban Bayramı Çocuğa Nasıl Anlatılmalı ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kıdem Tazminatına Dokunmayı Aklınızdan Bile Geçirmeyin!
Kıdem Tazminatına Dokunmayı Aklınızdan Bile Geçirmeyin!
Dr. Meltem  Ayran : Diş Sıkmaya Etkili Tedavi BOTOKS
Dr. Meltem Ayran : Diş Sıkmaya Etkili Tedavi BOTOKS
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:40 Bu haber 952 kez okundu
 
Kreş Öğretmenlerine Mesleki Gelişim Eğitimi
Kartal Belediyesi kreşlerinde görevli öğretmenler, Kartallı miniklere verilen okul öncesi eğitimin kalitesini daha da artırmak amacıyla düzenlenen ‘mesleki gelişim’ eğitim atölyesine katıldı.
- Haberi
Kreş Öğretmenlerine Mesleki Gelişim Eğitimi

Kartal Belediyesi Soğanlık Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ve Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar’ın yanı sıra kreşlerde görevli öğretmenler katıldı.

Klinik Psikolog Özlem Ünde tarafından verilen eğitimlerde; çocuklarda duygu düzenleme, uyum bozucu davranışlar ve çözüm yolları arama, resim analizi, oyun analizi ve veli ile görüşme teknikleri ele alındı.

Toplamda 21 saat süren eğitimlere Kartal Belediyesi kreşlerinde görevli öğretmenler 2 ayrı grup olarak ve salonun yapısına uygun şekilde yaklaşık 45 kişilik gruplar halinde katılım sağlıyor. Koranavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni kurulan salonlarda öğretmenler, eğitim boyunca maske takmayı da ihmal etmiyor.

Eğitim sırasında söz alan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, “Ülkemizin yarınları olan çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim verebilmek adına kurumumuz tarafından öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine sürekli olarak katkı sağlanmasına büyük önem veriyoruz. Ayrıca öğretmenlerimize de bu eğitimlere gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, konuşmasının ardından Klinik Psikolog Özlem Ünde’ye, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına teşekkür ederek Kartal heykelciği ve plaket takdim etti.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Kreş, Öğretmenlerine, Mesleki, Gelişim, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı