İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 15:00 Bu haber 1195 kez okundu
 
Kreşli minikler Polis Günü’nü kutladı
10 Nisan Polis Günü, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde kutlandı. Kartal Emniyet Müdürlüğü’ne Bağlı Çocuk Şube ekipleri ve Mobil Okul Timi’ne bağlı ekipler, Kartal Belediyesi Soğanlık Yeni Kreş’te öğrencilere seminer verdi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Kreşli minikler Polis Günü’nü kutladı

Kartal Emniyet Müdürlüğü’ne Bağlı Çocuk Şube ekipleri ve Mobil Okul Timi’ne bağlı ekiplerin verdiği seminerde polislik mesleği ve çocuk güvenliği hakkında minikleri bilgilendiren bir memur, “Çocuklar sizlerin yanındayız. Tanımadığınız kişiler sizin yanınıza gelirse, ‘Seni ben tanıyorum, sana şeker alacağım, sana para vereceğim’ gibi şeyler derse hemen oradan uzaklaşın ve çığlık atın. Sonra gelip bize diyebilirsiniz. Siz, isim ve soy isminizi biliyor musunuz? Annenizin adını, babanızın adını bilmeniz lazım. Sizin özel bölgelerinize dokunup ‘şaka yaptım’ diyenler olursa da bize gelip söyleyin. Bizim numaramız 155’tir. Bu numarayı ezberleyin” dedi.

 

Seminerin ardından Çocuk Şube ve Mobil Okul Timi ekipleri tarafından polis otosuna bindirilen minik öğrenciler, konuk polislere, günün anısına kendi elleriyle yaptıkları çiçekleri hediye etti.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Kreşli, minikler, Polis, Günü’nü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');