İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 16:01 Bu haber 2928 kez okundu
 
Kurada ilk sıra Muharrem İnce'ye çıktı
24 Haziran seçimlerinde oy pusulalarındaki sıralamalara ilişkin kura çekimi Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) yapıldı. Birleşik oy pusulasında tercih edilen cumhurbaşkanı adayı için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle ''TERCİH'' veya ''EVET'' mührü basılması gerekiyor.
Ekonomi- Politik Haberi
Kurada ilk sıra Muharrem İnce'ye çıktı

24 Haziran seçimlerinde oy pusulalarındaki sıralamalara ilişkin kura çekimi Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) yapıldı.

Kura çekimine göre cumhurbaşkanlığı seçimindeki sıralama şöyle oldu:

Muharrem İnce
Meral Akşener
Recep Tayyip Erdoğan
Selahattin Demirtaş
Temel Karamollaoğlu
Doğu Perinçek

 

Oylar hangi hallerde geçersiz sayılacak?

Birleşik oy pusulasında tercih edilen cumhurbaşkanı adayı için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle ''TERCİH'' veya ''EVET'' mührü basılması gerekiyor.  Oy pusulasına, ''TERCİH'' veya ''EVET'' mührü dışında, herhangi bir yerine imza atılması veya işaret koyulması halinde oy geçersiz sayılacak. Birleşik oy pusulasının düzgün şekilde katlanıp zarfa koyulmasına dikkat edilecek.

Birleşik oy pusulasından başka, zarfa hiçbir şey koyulmayacak, aksi halde kullanılan oy geçersiz olacak. Seçmene birleşik oy pusulası verildikten sonra hata veya başka bir neden ileri sürülerek yeni bir birleşik oy pusulası verilmeyecek.

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Kurada, ilk, sıra, Muharrem, İnce'ye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');