İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 18:29 Bu haber 996 kez okundu
 
Limter-İş Topladığı İmzaları SGK’na Verdi
DİSK/Limter-İş üyeleri ücretlerde ve sigortalardaki kayıtdışılığa karşı SGK İstanbul İl Müdürlüğü'ne gitti, topladığı imzaları teslim edip, basın açıklaması yaptı.
- Haberi
Limter-İş Topladığı İmzaları  SGK’na Verdi

DİSK/Limter-İş Sendikası üyeleri, “Ücretlerimiz ve sigortalarımız üzerinden vergi kaçakçılığına son”kampanyasının 56. gününde SGK İstanbul İl Müdürlüğü önündeydi. Tersanelerde toplanan imzaları müdürlüğe teslim eden Limter-İş üyeleri daha sonra bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı yaptı.

Hükümetin kayıtdışılıkla mücadelesinin gerçeği yansıtmadığı gibi gerçeğin üstünü perdelediğini belirten Saygılı, devletin en yetkili ağızlarından ekonominin büyüdüğü iddiasının dillendirildiğini, buna karşın çalışan milyonların payına iş cinayeti, açlık sınırı altında asgari ücret, sendikasızlaştırma, taşeron işçilik ve kayıtdışılık düştüğünü ifade etti. Saygılı, sigortaların ücretler üzerinden ödenmesini, Asgari Geçim İndirimi’nin düzenli olarak ödenmesini ve itibari hizmet zammının uygulanmasını talep etti.

OHAL ve KHK’lere de değinen Saygılı “İş cinayetlerine, meslek hastalıklarına, açlık sınırı altında yaşama, işçi kıyımına, grev yasaklarına, sendikasızlaştırmaya, tek tipleştirmeye ve kayıtdışılığa karşı cepheden mücadelemiz aynı zamanda OHAL ve KHK’lere karşı mücadele olacaktır” dedi.

Kaynak:sendika.org

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Limter-İş, Topladığı, İmzaları, , SGK’na, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');